+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. listopadu 2008 • 16:08

Ullrich: V Coastu jsem nedopoval

Autor:
Cyklista Jan Ullrich
TOP VIDEA
RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou
SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý vítěz Tour de France Jan Ullrich vyhrál soud se svou bývalou stájí Coast. Tým tak musí německému cyklistovi zaplatit 340.000 eur (více než 8,6 milionu korun), které mu dlužil na výplatách.Šéf stáje Günther Dahms odmítal Ullrichovi peníze vyplatit, protože podle něj jezdec během působení ve stáji dopoval. Soud však dal za pravdu čtyřiatřicetiletému bývalému cyklistovi.

"Je velmi příjemné být na vítězné straně. Během působení v Coastu jsem doping ani jiné nepovolené metody nepoužíval," řekl Ullrich k období mezi lednem a březnem 2003, kdy za stáj závodil.

Vítěz Tour z roku 1997, který loni ukončil pod tlakem obvinění z dopingu kariéru, vypovídal před soudem v Düsseldorfu pod přísahou.

Pokud by se v budoucnu jeho výpověď ukázala jako nepravdivá, hrozil by mu podle agentury DPA minimálně roční trest vězení.

Témata:  sport, cykistika, Ullrich

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze