+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. července 2009 • 12:55

Na Tour se používal nový doping

Autor:
Dopingové kontroly.
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cyklistický závod Tour de France nebyl možná tak "čistý", jak naznačují zatím negativní výsledky dosavadních dopingových kontrol. Podle francouzské antidopingové agentury (AFLD) se při 96. ročníku používaly dva preparáty, které zatím nejsou na trhu.Řekl to šéf AFLD Pierre Bordry deníku Le Monde.

Podle informací listu se jedná především o krevní doping EPO třetí generace. To by mělo být k dispozici až v roce 2011, už dnes ale figuruje na seznamu zakázaných látek Světové antidopingové agentury WADA.

Podle francouzských dopingových komisařů se v odpadcích jedné ze stájí našly zakázané substance. "Našli jsme silné léky, například látku, která podporuje tvorbu inzulinu a normálně se používá při léčbě cukrovky," řekl Bordry.

Je přesvědčen, že během závodu docházelo i k zakázaným krevním transfuzím.
ADFL v současnosti znovu prověřuje vzorky, které byly odebrány cyklistům při loňském závodu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, cyklistika, tour, de, france, doping
 Klasická verze
Mobilní verze