Paďour si udržel vedení

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Před nedělní závěrečnou pátou etapou mezinárodního cyklistického závodu Vysočina si udržel první místo František Paďour z týmu Mix Whirlpool. Obě sobotní etapy vyhrál jeho oddílový kolega Matthias Friedemann z Německa.

Ten je v průběžné klasifikaci druhý 1:49 minuty za Paďourem.

V dopolední etapě na 97,5 km na okruzích okolo Velké Losenice už po patnácti kilometrech odjel u poněkud pasivního pelotonu Němec Teuon Seubert, jenž postupně získal až čtyřminutový náskok. V závěru mu ale před zrychlujícím hlavním polem viditelně ubývaly síly a pouhé čtyři kilometry před cílem byl dostižen. Ve spurtu celého pelotonu si počínal suverénně Němec Friedemann.

Tento cyklista také zvítězil v odpolední časovce na 18 kilometrů o 21 sekund před svým krajanem Robertem Bengschem. Z českých jezdců si v časovce vedl nejlépe Paďour, který obsadil páté místo se ztrátou 54 sekund na vítěze.

V neděli je na programu závěrečná etapa na 162 km na okruzích mezi Žďárem nad Sázavou, Třemi Studněmi, Vlachovicemi a Novým Městem na Moravě.

Cyklistický etapový závod Vysočina 2009:

3. etapa (97,5 km): 1. Friedemann (Něm./Mix Whirlpool) 2:29:42, 2. Pfingsten (Něm.), 3. Kaňkovský (Dukla Praha), 4. Broniš, 5. Boubal (oba Windoor´s Příbram), 6. Müller (Něm.) všichni stejný čas.
4. etapa (časovka na 18 km): 1. Friedemann 24:03, 2. Bengsch (Něm.) -21, 3. Broniš -38, 4. Nus (Niz.) -42, 5. Paďour (Mix Whirlpool) -54, 6. Kadlec (Dukla Praha) -55.
Průběžné pořadí: 1. Paďour 9:28:08, 2. Friedemann -1:49, 3. Broniš -2:48, 4. Pfingsten -3:05, 5. Boubal -3:22, 6. Kadlec -3:33.