+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. března 2010 • 08:22

Pro Steegmanse skončil pád v Paříži zlomeninou

Autor:
Gert Steegmans
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hned v prologu skončil prestižní cyklistický závod Paříž-Nice pro belgického cyklistu Gerta Steegmanse, jenž upadl ve sjezdu v rychlosti zhruba 75 km/h a zlomil si klíční kost.Vítěz dvou etap na Tour de France se dnes podrobí operaci.

Devětadvacetiletého Steegmanse se v úvodu sezony drží smůla. Před dvěma týdny upadl kolega americké hvězdy Lance Armstronga z týmu RadioShack v závodě Kolem Algarve a utrpěl otřes mozku.

Podle sportovního ředitele stáje Dirka Demola mohl za Steegmansův pád vítr, který se do něho ve sjezdu opřel. "Byl to děsivý pád. Nikdy jsem nic takového neviděl," řekl Demol serveru cyclingnews.com. Podle něj trvalo dvanáct minut, než k zraněnému cyklistovi dorazila sanitka.

"Celou dobu tam řval bolestí, nemohl nic dělat. Vypadalo to, že toho má zlomeného víc. Je to pro něj velká škoda, měl být naším lídrem v jarních klasikách," uvedl Demol.

Místo Steegmanse, jenž předloni vyhrál na Paříž-Nice dvě etapy, bude tým pracovat pro Američana Leviho Leipheimera, který skončil v prologu třetí.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, cyklistika, steegmans
 Klasická verze
Mobilní verze