+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. července 2015 • 15:09

Slavný quarterback má další problém, podle NFL zničil důkazy

Autor:
Tom Brady řeší další vážný problém
TOP VIDEA
Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok
Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Quarterback New England Patriots Tom Brady neuspěl se svým odvoláním proti čtyřzápasovému trestu kvůli aféře s podhuštěnými balony v minulém play off. Komisionář ligy amerického fotbalu NFL Roger Goodell jeho argumenty neuznal a trest ponechal v platnosti. Zároveň Bradyho obvinil, že nechal záměrně zničit svůj telefon s důkazy.Podle Goodella nemá Brady na svědomí jen podíl na nelegálním upravování balonů, ale také ničení důkazů, které mohly ve sledované kauze svědčit proti němu. Brady dostal trest na čtyři zápasy, což v NFL znamená celou čtvrtinu základní části sezony, na základě zprávy vyšetřovatele Teda Wellse. Podle ní bylo více pravděpodobné než ne, že Brady věděl o podhuštěných míčích, kterými házel během finálového zápasu konference AFC proti Indianapolis Colts.

„Nejpodstatnější nová informace, která se objevila ve spojitosti s odvoláním, bylo svědectví, že pan Brady nechal svého asistenta zničit mobilní telefon, který používal od roku 2014 v období, které zahrnovalo finálový zápas konference AFC a další týdny, kterých se týkalo vyšetřování,“ uvedl Goodell.

„Během čtyř měsíců, během kterých mobilní telefon používal, Brady napsal skoro 10 000 textovek, žádná z nich už ale nemůže být ze zařízení získána,“ uvedl Goodell.
Argument, že Brady dostatečně nespolupracoval s vyšetřovateli, byl jedním z hlavních důvodů, proč byl Brady za účast v kauze potrestán.

Hráčská asociace NFLPA nicméně s Goodellovými závěry nesouhlasí a žene případ k soudu. Brady se zřejmě bude snažit dosáhnout předběžného opatření, aby mohl hrát hned od prvního zápasu sezony.

Bradyho osud může mít významný vliv na vyhlídku úřadujících šampionů New England Patriots na postup do play off. Všichni jejich rivalové v divizi AFC East výrazně posílili a bez své hvězdy může mít New England potíže. Klasická verze
Mobilní verze