12. října 2015 • 10:46

NEJkurióznější touchdown historie NFL: Míč chytnul nohama

Autor:
Půlka umění, půlka štěstí, zhodnotil Gary Barnidge svůj neskutečný catch proti Baltimoru
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na pozici tight enda v americkém fotbale musíte vládnout především rukama, při pasové hře jste časým adresátem přihrávek od quarterbacka. Gary Barnidge z Clevelandu v nedělním utkání NFL s Baltimorem Ravens ukázal, že za to umí vzít i nohama. Palec, u ruky, nahoru.Barnidge neskutečným způsobem, byť s valníkem štěstí, zachytil 18 yardovou přihrávku quarterbacka Joshe McCowna.

Ten odehrál úžasný zápas, proti obraně Ravens naházel 457 yardů a 2 touchdowny. Další touchdown dotlačil po zemi, Cleveland zvítězil 33:30 v prodloužení a v nové sezoně je po pátém hracím týdnu v divizi AFC North třetí s bilancí dvou výher a tří porážek.

Ale zpět k Barnidgeovi. Ve čtvrté čtvrtině za stavu 21:16 pro Baltimore se 30letý tight end dostal na hraně endzóny do souboje s obráncem, ve výskoku ztratil balanc a dopadl na zem. K úžasu všech fanoušků volný míč dopadl na jeho stehno, Barnidge bleskově zareagoval a přitáhl jej nohama k tělu a do rukou. Rozhodčí po chvíli dohadů uznali touchdown.

VIDEO: Podívejte se na neskutečný Barnidgeův catch


"Půlka štěstí, půlka umění. Rychle jsem si uvědomil, kde mám míč, a za to jsem byl odměněn," smál se v rozhovoru pro ESPN Barnidge. Skvělému catchi nevěřil ani quarterback McCown. "Přišel ke mně a křičel, že to chytil, neuvěřitelné, sice ne rukama, ale nohama. To už je teď jedno."

"Jsem strašně rád, Josh má ve mně důvěru, hází na mě, teď jsem mu to vrátil," uzavřel Barnidge.