+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. února 2016 • 19:00

Rajchl a Jantoš v TAK URČITĚ: Vše, co jste nevěděli o Super Bowlu

Autor:
Rajchl a Jantoš v TAK URČITĚ: Vše, co jste ještě nevěděli o Super Bowlu
TOP VIDEA
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba jsou odborníci na slovo vzatí, americkému fotbalu rozumí jako v Česku málokdo. Jen těžko si tedy lze představit zasvěcenější průvodce Super Bowlem, než Jindřicha Rajchla a Stanislava Jantoše. V pořadu O2 Sport Tak určitě, který vzniká ve spolupráci se serverem iSport.cz, vám vrchol sezony představí do nejmenších podrobností a zajímavostí. O historii Super Bowlu: „Je to obrovská tradice, jak už napovídá číslovka 50, tak jde o padesátý zápas. V prvních dvou ročnících se to ale nejmenovalo Super Bowl, bylo to soupeření nejlepších týmů ze dvou lig (NFL a AFL), které se následně spojily. Rivalita mezi konferencemi tu ale stále je.“

O trofeji Vince Lombardiho: Je to legendární trenér Green Bay Packers, který měl obrovskou úspěšnost. Přišel do týmu ve chvíli, kdy téměř krachoval a byl jedním z nejhorších v celé lize. On přišel a řekl, že vyhraje Super Bowl, což také splnil a v prvních dvou ročnících oba Super Bowly vyhrál.

Rajchl a Jantoš v TAK URČITĚ: Vše, co jste ještě nevěděli o Super Bowlu

O finanční motivaci v Super Bowlu: Je to vzpruha, ale ty týmy jsou všechny ve výdělku. Většina z příjmů pochází z televizních práv. Ale Super Bowl je obrovský příjem pro celou ligu, pro všechny, kteří se toho účastní. Každý Super Bowl trhá rekordy ve sledovanosti, to se očekává i letos. Vloni měl průměr 114 milionů diváků jen v USA, v samém vrcholu ten zápas sledovalo přes 120 milionů diváků. S tím také rostou příjmy z reklamy, letos se za 30vteřinový spot platí 5 milionů dolarů.

O přestávkové show: Letos se přiřítí Coldplay a Byoncé, americkou hymnu pak nebude zpívat nikdo menší než Lady Gaga, která se možná ukáže i jinde.

Přestávkový program bývá jednou z nejsledovanějších částí Super Bowlu, říká se, že k televizím v tu chvíli přijdou i ženy, takže se někdy dívá víc lidí, než na celý zápas. S tím je také spojený známý skandál s Janet Jackson. V závěru jejího vystoupení s Justinem Timberlakem jí on strhl část oděvu a tam byla ona známá bradavka s piercingem. Byl z toho obrovský skandál, který zasáhl i do vysílání podobných věcí, které teď má pár vteřin zpoždění, aby když tak mohl cenzor zasáhnout.

O konci Peytona Manninga: On si to nechává pro sebe. Dokonce v rámci filmu, kde hrál jeho mladší bratr, se ho přímo na hřišti ptala reportérka, a i on řekl nevím. Prý mu to opravdu neřekl. Jeho otec zase tvrdil, že se ještě opravdu nerozhodl, ale bavil se s ním prý o tom, jakých to bylo krásných osmnáct let. Tím asi lehce naznačil, že to bude poslední zápas Peytona Manninga, i když oficiálně to oznámeno ještě nebylo.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze