27. března 2017 • 14:58

Po NHL jde do Las Vegas i NFL. Trojnásobní šampioni se tam přesunou z Kalifornie

Autor: ,
Už je to téměř jisté! Z Oaklandu se bude stěhovat NFL do Las Vegas.
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně
Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po hokejové NHL míří do Las Vegas další elitní americká profesionální liga. Od roku 2020 bude ve městě hazardu hrát tým amerického fotbalu, který se do Nevady přesune z kalifornského Oaklandu. Raiders fungují od roku 1960 a třikrát vyhráli Super Bowl, naposledy v roce 1983. Stěhování týmu mají dnes schválit majitelé ostatních klubů NFL."Vypadá to, že to klapne," řekl komisionář NFL Roger Goodell televizní stanici ESPN. V Las Vegas vyroste pro tým amerického fotbalu stadion s kapacitou 60.000 míst, který vyjde na 1,9 miliardy dolarů (47 miliard korun).

V NFL to bude v poslední době už třetí stěhování. Tým Rams se přesunul ze St. Louis do Los Angeles, kde budou od nové sezony hrát i San Diego Chargers.

Las Vegas dosud nemělo žádného zástupce v elitních soutěžích, nyní bude mít dva. Do NHL v příštím ročníku vstoupí hokejisté Golden Knights.