+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Květoslav Šimek
20. července 2015 • 11:20

Mladí baseballisté vybojovali v Ostravě bronz z mistrovství Evropy

TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští baseballisté vybojovali na mistrovství Evropy juniorů v Ostravě bronz. Cestu do finále jim zavřeli pozdější šampioni z Itálie (semifinále vyhráli 12:6). V boji o bronz Češi porazili Francii suverénně 17:3. Stříbro berou Nizozemci.Češi na šampionátu obhajovali stříbro z roku 2013. Ve skupině porazili Rusko (10:0), Švédsko (14:5) a Chorvatsko (11:0). Prohráli pouze s Nizozemci (5:11). V semifinále Češi narazili na Italy a prohráli po boji 6:12.

1080p 720p 480p 360p 240p
Na mistrovství Evropy juniorů v Ostravě panovala výborná atmosféra

„Cílem bylo semifinále, jsem rád, že to se nám splnit podařilo,“ říkal trenér českého týmu David Winkler. Italové formu potvrdili ve finále. V něm porazili do té doby suverénní Nizozemce 3:2. V boji o bronz nedali čeští mladíci před skvělým publikem šanci Francii. Celý zápas odházel Ondřej Satoria, čtyřmi vydařenými odpaly se blýsknul Adam Jarolím.

Vrchol sezony na české baseballisty ovšem teprve čeká. Od 28. srpna hrají na mistrovství světa juniorů v japonské Osace. Ve skupině A se utkají s Austrálií, Brazílií, Japonskem, Mexikem a USA. Druhým evropským zástupcem na šampionátu budou Italové. Ti ve skupině B potkají Jihoafrickou republiku, Jižní Koreu, Kanadu, Kubu a Tchaj-wan.

Konečné pořadí MEJ

1. Itálie

2. Nizozemsko

3. Česká republika

4. Francie

5. Německo

6. Rusko

7. Španělsko

8. Chorvatsko

9. Švédsko

10. Velká Británie

Mladí Češi neobhájili stříbro z roku 2013, ale získali aspoň bronz
Mladí Češi neobhájili stříbro z roku 2013, ale získali aspoň bronz

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze