+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. června 2016 • 18:10

Kotlářka zabrala. Pálkař Sládek pomohl po zranění skolit Skokany

Autor:
Pálkař Jakub Sládek je zpátky po zranění břišních svalů, dostává se do skvělé formy.
TOP VIDEA
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prožíval nejhorší část kariéry. V březnu se při kvalifikaci na World Baseball Classic pálkař Jakub Sládek zranil - v Mexiku si vážně poškodil břišní svaly. Nehrál, jen trénoval, při odpalech cítil velkou bolest. Včera se už člen Klubu českých homerunařů zase rozehrál, když pomohl porazit v baseballové extralize Skokany Olomouc. Z deseti startů na pálce zaznamenal sedm odpalů. „Už dlouho se mi takhle nedařilo,“ tvrdil Sládek, který měl jako první Čech angažmá v Japonsku.Ani Kotlářka Praha si neprocházela úspěšným obdobím. V posledních čtrnácti dnech několikrát prohrála, pětkrát za sebou v rámci Evropského poháru a o minulém víkendu dvakrát doma nestačila na Arrows Ostrava.  V sobotu přijela na hřiště Skokanů Olomouc, kteří dokázali přehrát doma Draky Brno, devatenáctinásobné domácí šampiony.

„Měli jsme ze Skokanů respekt. Ani série proher nám nepřidala. Nakonec jsme to ale zvládli, v týmu je teď dobrá nálada,“ konstatoval Ondřej Chocholatý manažer Kotlářky Praha, která uspěla v Olomouci po výsledcích 12:5 a 8:2.

Výraznou měrou se na vítězství podílel Jakub Sládek. Vždyť v prvním utkání předvedl třikrát dvoumetové odpaly. „Snažím se po zranění dostat zpátky a konečně se mi na pálce dařilo. Chci být hlavně pro play-off absolutně ready. Čím více budu hrát, tím lépe,“ dodal Sládek, který už v extralize předvedl více než 50 homerunů.

V letošní sezoně ho v týmu zastoupil Australan Mitchell Nilsson, který už dal 11 homerunů a je v čele tabulky v této statistice. V dalších zápasech Draci Brno dvakrát vyhráli na hřišti Hrochů Brno.

Baseballová extraliga: Eagles Praha - Technika Brno 9:6, Eagles Praha - Technika Brno 2:6, Skokani Olomouc - Kotlářka Praha 5:12, Skokani Olomouc - Kotlářka Praha 2:8, Arrows Ostrava - Tempo Titans Praha 12:3, Arrows Ostrava - Tempo Titans Praha 5:8, Hroši Brno - Draci Brno 4:9.

Tabulka baseballové extraligy
Draci Brno    24 vítězství    7 proher
Kotlářka Praha    21    7
Arrows    Ostrava    16    15
Technika Brno    13    15
Skokani Olomouc    13    15
Eagles Praha    11    17
Hroši Brno    9    19
Tempo Titans Praha    8    19

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze