26. června 2016 • 19:41

Suverénní Draci Brno ovládli baseballový Pohár federace

Autor:
Baseballisté týmu Draci Brno uspěli v pohárové Evropě.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži
VŠECHNA VIDEA ZDE

Co den, to vítězství! Draci Brno potvrdili roli favoritů a v domácím prostředí vyhráli baseballový Pohár federace. Ve finálovém duelu porazili švédský celek Sölvesborg Firehawks 7:0. Tímto výsledkem vybojovali postup do příštího ročníku druhého nejvyššího evropského Poháru CEB, kde bude mít český baseball dvě místa. Jedno má po sestupu Kotlářky z prestižního Poháru mistrů.Sölvesborg držel s Draky krok tři směny, v nichž inkasoval pouze jeden bod. Ve čtvrtém inningu ale Brňané přidali dalších pět a tím protivníkův odpor zlomili.

„Splnili jsme cíl, kterým bylo vítězství v turnaji. Potvrdil se rozdíl v herní kvalitě, většina soupeřů značně herně zaostávala. Jedinou výjimkou bylo naše utkání s Antverpami," uvedl kouč Draků Arnošt Nesňal.

Devatenáctinásobným domácím šampionům se dařilo celý týden. Nejprve porazili slovenský tým Apollo Bratislava, potom belgické Antverpy, švédský Sölvesborg, běloruský Blagoevgrad a ruský Moskvič. Brněnský tým získal také všechna individuální ocenění: nejlepším pálkařem byl oceněn Martin Schneider, nejlepší nadhazovač Jason Jarvis a MVP dostal Adam Hajtmar.

„Byla to skvělá zkušenost, nyní se budeme koncentrovat na domácí extraligu,“ dodal Nesňal.

Pohár Federace, finále:
Draci Brno - Sölvesborg Firehawks (Švéd.) 7:0

Témata:  sportbaseballDraci Brnopohár