8. července 2016 • 11:16

Extraligu čeká poslední kolo: Kotlářka si s Draky zahraje o první místo

Autor:
Draci Brno si to rozdají v posledním kole základní části extraligy baseballu s Kotlářkou Praha o první místo a výhodnější pozici pro play off.
TOP VIDEA
Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou
Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lepší finiš si baseballová extraliga snad ani nemohla přát. O pozici nejlepšího týmu základní části si to v přímém souboji rozdá Kotlářka Praha s Draky Brno. Oba týmy mají bilanci 26 výher a 7 proher. Pokud Kotlářka Praha vyhraje jedno ze dvou víkendových utkání, ovládne extraligovou tabulku. To se podařilo Drakům už jednadvacetkrát v řadě. Překazí úřadující mistři brněnskou šňůru? První utkání se hraje v sobotu od 15:00 v Praze na Kotlářce, v neděli se začíná od 19:00 v Brně.Přímý souboj o první místo v základní části tabulky berou oba rivalové velmi prestižně. „Chceme dvakrát vyhrát, nic jiného,“ tvrdí Arnošt Nesňal, manažer Draků Brno. Nejde jen o to získat první místo, vítěz základní části bude mít také výhodu ve finále – případný pátý rozhodující zápas bude totiž hrát doma. „Takovou výhodu chceme rozhodně získat a hlavně přerušit jejich šňůru vítězství,“ oponuje Ondřej Chocholatý, manažer Kotlářky Praha.

Oba baseballové týmy mají za sebou hodně zápasů, někteří z jejich hráčů také absolvovali Pražský baseballový týden. „Souboj bude vyrovnaný, jak pálkařsky tak v obraně,“ vyhlíží bitvy rivalů Nesňal. Napínavé souboje očekává i jeho oponent. „Draci mají skvělou defenzívu a nadhazovače, bude to velký boj,“ tvrdí Chocholatý.

Před víkendem je jasno o týmech, které si zahrají baráž o extraligu – Tempo Titans Praha a Hroši Brno vyzvou šest celků z 1. ligy. Do extraligy postoupí celkem čtyři celky, čímž se extraliga rozšíří o další dva týmy.

Aktuální tabulka
1. Draci Brno  26-7
2. Kotlářka Praha  26-7
3. Arrows Ostrava  17-16
4. Eagles Praha  15-18
5. Skokani Olomouc  15-18
6. Technika Brno  14-19
7. Tempo Titans Praha  10-22
8. Cardion Hroši Brno  9-24

Rozpis zápasů, sobota
13:00 Tempo-Technika, Skokani-Eagles, Hroši-Arrows
15:00 Kotlářka-Draci
16:00 Tempo-Technika, Skokani-Eagles, Hroši-Arrows
Neděle
19:00 Draci-Kotlářka