+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. července 2016 • 20:37

Semifinále baseballové extraligy si zahrají také Eagles a Arrows

Autor:
Baseballová extraliga už zná všechny čtyři semifinalisty.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pražské a moravskoslezské derby. Takové duely budou k vidění v semifinále play-off baseballové extraligy. Do nej se totiž po víkendových zápasech probojovaly týmy Eagles Praha a Arrows Ostrava. Ostrava mohla slavit už v sobotu, když porazila Skokany Olomouc 11:6 a v sérii celkově zvítězila 3:1. To Eagles Praha svedlo dnes rozhodující souboj s Technikou Brno, doma v Krči nakonec vyhrálo 8:1.O prvním postupujícím do finále se rozhodne v pražském derby, Eagles vyzve úřadující mistry z Kotlářky Praha. Druhé místo zaplní úspěšnější z dvojice Ostrava-Draci Brno. Ti jsou devatenáctinásobnými domácími šampiony. Semifinálové duely se rozehrají v sobotu.

Tým Arrows Ostrava se do semifinále dostal po roce. Základ položil již v pátek, kdy vyhrál 6:0. Na podobný soustředěný výkon chtěla Ostrava navázat také v sobotu v Olomouci. „V šesté směně to ale vypadlo s námi nahnutě, dostali jsme čtyři body. Nevzdali jsme se, a to bylo rozhodující,“ popisoval Jakub Malík z Arrows Ostrava. V předposlední směně Shaun Chase odpálil trojbodový homerun, Ostrava přidala další body a nakonec vyhrála 11:6.

Olomoučtí baseballisté měli dobrou sezonou, v základní části vyhráli patnáct zápasů a po sedmi letech se dostali do play-off. „Tam jsme se chtěli dostat co nejdál, to se bohužel nepodařilo. Jinak jsem ale se sezonou celkově spokojen, předváděli jsme zajímavý a velmi pěkný baseball,“ hodnotil Václav Voják, předseda Skokanů Olomouc.

Hráči Arrows Ostrava se v semifinále objevili již poněkolikáté, v předchozích letech ale pokaždé prohrála buď s Kotlářkou Praha, nebo s Draky Brno. „Na finále už čekáme dlouho, v letošním roce to chceme zlomit,“ dodal Malík, podle kterého bude důležité hrát proti Drakům bez nervů a hlavně zahrát rutinní záležitosti bez chyb. Naplno by se měl už vrátit hrající trenér Boris Bokaj, kterého trápila nemoc.

O druhém postupujícím se rozhodlo v rozhodujícím duelu mezi Eagles Praha a Technikou Brno. Ta před víkendem prohrávala v sérii 0:2. Jenže díky páteční a sobotní výhře dokázal brněnský tým sérii zdramatizovat. Vstup do nedělního zápasu se ale lépe vydařil Eagles, ti v první směně získali pět bodů. Utkání už poté pražští baseballisté kontrolovali.

„Zápas se nám nevydařil, naši startující nadhazovači se potýkali s kontrolou, čehož dokázalo Eagles využít. Bohužel jsme se už neprosadili, hráli jsme v křeči,“ tvrdí Martin Střítecký z Techniky Brno. „Se sezonou nejsme spokojení, máme na to hrát jinde. Na příští rok musíme pořádně potrénovat, abychom se vrátili na vyšší pozice.“

Eagles Praha už v sobotu vyzve Kotlářku Praha. Přitom po páteční a sobotní prohře už to s pražským týmem nevypadlo dobře, chyběla jedna porážka a sezona by skončila. „Věděli jsme, že se jedná o nejdůležitější zápas sezony, dokázali jsme hrát ale uvolněně. Nevyvíjeli jsme na sebe velký tlak. Z postupu jsme hodně šťastní,“ popsal Matěj Hejma z Eagles Praha, které jako jediný tým neměl v kádru amerického hráče.

Semifinále play-off baseballové extraligy začne již v sobotu. Draci Brno přivítají Arrows Ostrava od 20:00 na svém stadionu, zápas na Kotlářce začne o hodinu dříve.

Baseballová extraliga, čtvrtfinále play-off: Arrows Ostrava – Skokani Olomouc 6:0, Skokani Olomouc – Arrows Ostrava 6:11. Konečný stav série: 3:1 pro Arrows. Eagles Praha – Technika Brno 3:7, Technika Brno – Eagles Praha 12:0, Eagles Praha – Technika Brno 8:1. Konečný stav: 3:1 pro Eagles.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze