+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. července 2016 • 15:00

Baseballisté Kotlářky budou v semifinále servírovat pivo, které uvařili

Autor:
Úřadující baseballoví mistři zvou fanoušky na semifinále extraligy, bude se servírovat pivo, které sami uvařili.
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Semifinálové série play-off domácí baseballové extraligy se rozjedou až o víkendu, hráči o sobě dávají ale vědět už nyní před atraktivními duely. Devatenáctinásobní šampioni Draci Brno se utkají s Arrows Ostrava, druhé semifinále bude bitvou pražských týmů Eagles s Kotlářkou. Právě úřadující mistři pro diváky připravili speciální akci – během domácích zápasů budou divákům servírovat vlastní pivo Champion!Nápad se zrodil v hlavě hráče Adama Matušky, jenž vede rodinný pivovar. Kotlářka Praha v loňském roce ovládla poprvé v historii baseballovou extraligu, a tak to chtělo oslavit.

„Skoro všichni hráči šli do pivovaru a připravovali jsme pivo. Pro semifinále jsem zvolil speciální jedenáctku s názvem Champion. Použili jsme trochu amerického chmelu, protože baseball je americký sport,“ popisoval Matuška, zadní polař Kotlářky Praha.

VIDEO: Jak baseballisté Kotlářky vařili pivo


Víkendové semifinálové duely se rozehrají na Kotlářce pokaždé od 13:00. A právě Champion bude exkluzivně nabízen na baseballovém hřišti. „Je to trochu něco jiného, než můžete ochutnat u českých piv. Takové lehčí pivo s jemným řízem, aby diváci mohli u toho radostně pít,“ dodal Matuška, který je před duelem s Eagles optimistický. „Ze soupeře máme respekt, ale naše meta je finále za každou cenu.“

Pražské derby zpestří souboj dvou nejlepších pálkařů. Australan Mitch Nilsson z Kotlářky předvedl 14 homerunů stejně jako Matěj Hejma z Eagles. Oba týmy také táhnou nadhazovači, Kotlářka se může opřít o reprezentační oporu Martina Červenku, Eagles zase několikrát zachránil Tomáš Duffek.

Ve druhém semifinálovém duelu dojede na moravskoslezské derby. V samostatné baseballové extralize Arrows Ostrava doposud nikdy Draky Brno neporazila. Ostravští baseballisté byli čtyřikrát ve finále, pokaždé však padli s brněnským týmem. „Už to chceme zlomit a konečně Draky v play-off porazit,“ vyhlásil ostravský Jakub Malík.

Draci Brno přivítají Arrows Ostrava v sobotu od 20:00 na svém stadionu, zápas na Kotlářce začne ve stejný den ve 13:00.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze