+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. srpna 2016 • 18:30

Finále začíná! Kotlářka je nažhavená, chce obhájit, Draci jsou v klidu

Autor:
Finále baseballové extraligy svedlo dohromady opět pražskou Kotlářku a Draky Brno.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vrchol baseballové sezony je tady. V extralize se o mistrovský titul utkají Draci Brno s Kotlářkou Praha. Pokud vyhraje brněnský tým, získá jubilejní dvacátý titul. V případě vítězství Kotlářky půjde o druhý triumf v soutěžil. První zápas finálové série začne v sobotu od 13:00 v Praze na Markétě, kde se pokračuje ve stejném čase také v neděli. V Brně se bude hrát v příštím týdnu v pátek a v sobotu vždy od 20:00.Úřadující mistři z Prahy jsou nažhaveni, věří si. „Zápasy s Draky je vždycky padesát na padesát. Bude to o maličkostech. Začínáme doma, popereme se s tím,“ prohlásil Ondřej Chocholatý, manažer Kotlářky Praha.

Jejich pálkařská opora Jakub Sládek pak poslal soupeři vzkaz. „Víme, že Draci mají skvělou obranu, nejsou jednoduchým týmem k poražení. Musíme rozhodnout v útoku, nebát se, být agresivní,“ vyhlásil Sládek.

Co na to Draci? Jsou v klidu… Devatenáctinásobní šampioni nechtějí sérii prožívat víc, než je třeba. Arnošt Nesňal, manažer brněnského týmu, vyžaduje stoický klid. „Dobře ví, proč to udělal. Jde nám hlavně o konstantní výkon, abychom zahráli to, co umíme. Více se prožívat nemusí. Když se v baseballu tlačí moc na sílu, tak se to negativně vrátí,“ pochopil jeho záměr pálkař Michal Ondráček. „Myslím, že jsme tým na finále moc dobře naladili.“

Kotlářka disponuje velkou palebnou silou - nejlepším letošním pálkařem je Australan Mitchell Nilsson, předvedl již 15 homerunů. „Rozhodně se nemohu souboje s Draky dočkat. Vím o tom, že útočí na svůj dvacátý titul, neuvěřitelné číslo. Budou mít hlad,“ prohlásil Nilsson, který má obavu hlavně z jednoho hráče Draků – nadhazovače Jasona Jarvise.

Oba se moc dobře znají. „Osobně si myslím, že Jason je nejlepším nadhazovačem v lize. Bude ho velmi těžké ho porazit, ale ve finále se může stát cokoliv,“ dodal Nilsson. Půjde tedy o souboj dlouhodobě nejlepšího pálkaře s nadhazovačem.

Finále baseballové extraligy bude každopádně oslavou domácího baseballu. Na Kotlářce se bude divákům podávat speciální pivo od Matušky, které pomáhali vařit hráči pražského týmu.

První zápas se rozehraje v sobotu od 13:00. „Baseball se dostává čím dál více do popředí pozornosti veřejnosti, na semifinále přišly stovky lidí. Vědí, že je to zábava. U nás se k tomu ještě dobře najedí a napijí,“ dodal Chocholatý z Kotlářky Praha.

Program finále baseballové extraligy
Kotlářka Praha – Draci Brno
Sobota 12. 8.: 13:00 (Kotlářka)
Neděle 13. 8.: 13:00 (Kotlářka)
Pátek 19. 8.: 20:00 (Draci)
Sobota 20. 8.:  20:00 (Draci)
Neděle 21. 8.: 13:00 (Kotlářka)

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze