+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. září 2016 • 17:05

Čeští baseballisté vyzvou na mistrovství Evropy domácí Nizozemce

Autor:
České baseballisty čeká na ME souboj s Nizozemskem.
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští baseballisté na mistrovství Evropy v Hoofddorpu doposud vyhrávali. Rusko, Velká Británie, Švédsko… Samé jasné výhry a převaha. Nyní stojí česká reprezentace před nejtěžší zkouškou – v pondělí od sedmi hodin večer je čeká domácí Nizozemsko. „Stejně jako my ještě ve skupině A neprohráli. Od začátku víme, že to bude nejdůležitější zápas. S nadsázkou nám začíná play-off a boj o medaile,“ vyhlásil Michal Müller, manažer české reprezentace.Reprezentačním baseballistům na evropském šampionátu skvěle funguje obraná hra a nadhazovači. Za tři zápasy povolili soupeřům pouze dva body. Proti švédským hráčům se dařilo se 6 strikeouty Borisi Bokajovi.

„Cítil jsem se dobře, akorát jsem nezvykle bojoval s kontrolou. Týmu jsem ale v šesti směnách pomohl, což bylo důležité,“ prohlásil Bokaj, který neumožnil švédským hráčům bodovat.

Čeští reprezentanti vyhlásili, že chtějí z evropského šampionátu historicky první medaili. Teď mají příležitost ukázat svaly. Nizozemsko, to je v baseballovém prostředí v Evropě pojem. Navíc na domácí půdě... „Nizozemsko je jeden z adeptů na titul, musíme podat nejlepší výkon,“ vyhlásil nadhazovač Bokaj.

V úterý má česká reprezentace na programu ještě duel s Německem. „To jsme od roku 2007 na evropském šampionátu ještě neporazili a oni nám budou chtít vrátit vysokou prohru z březnové kvalifikace na World Baseball Classic. Bude to klíčový duel turnaje, protože se zápas bude počítat do další fáze, kde se bude rozhodovat o medailistech,“ vypočítával nadhazovač Bokaj.

Ze skupiny A postupují první tři týmy do šestičlenné finálové skupiny.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze