+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. července 2015 • 09:14

Bojoval proti únavě, stal se prvním vítězem PGA suspendovaným za doping

Autor:
Stallings bude muset vynechat celý zbytek sezony.
TOP VIDEA
Holek o Spartě: Je mi líto, že se jí nedaří. Nejlepší fotbal jsme hráli za Lavičky Holek o Spartě: Je mi líto, že se jí nedaří. Nejlepší fotbal jsme hráli za Lavičky
NEJ hráč kola v bundesligy: James Rodríguez řídil výhru Bayernu NEJ hráč kola v bundesligy: James Rodríguez řídil výhru Bayernu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký golfista Scott Stallings je prvním vítězem na PGA Tour, jenž má zastavenou činnost za porušení antidopingových pravidel. Suspendován byl na tři měsíce kvůli užití nepovolené látky zvyšující výkonnost."Je mi to líto, nebyla to úmyslná chyba. Odpovědnost beru na sebe a trest přijímám," uvedl třicetiletý hráč v prohlášení. Pomoci si chtěl proti chronické únavě.

Po zavedení pravidel o zakázaných přípravcích na podporu výkonnosti před sedmi lety je třetím profesionálním golfistou, který pyká za jejich porušení. Další dva Američané Doug Barron a Bhavik Patel však nikdy turnaj PGA Tour nevyhráli.

Stallings má na kontě tituly tři, zatím poslední získal loni v lednu v La Jolle. Na okruh se aktuálně 154. hráč světového žebříčku může vrátit 7. října, tedy až po sezoně. Ta další začne o týden později.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze