17. června 2016 • 13:39

Spilková začala na Dýšině třemi ranami nad par: Bylo mi špatně!

Autor:
720p480p360p240p
Spilková vstoupila do turnaje na Dýšině třemi ranami nad par
TOP VIDEA
ANKETA mezi redaktory Sportu: Titul? Plzeň je v psychické výhodě, Slavia spíš nezaváhá ANKETA mezi redaktory Sportu: Titul? Plzeň je v psychické výhodě, Slavia spíš nezaváhá
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Golfistka Klára Spilková nastoupila navzdory nemoci do turnaje Tipsport Golf Masters a zahrála tři rány nad par. Nejlepší české profesionálce to v prvním kole turnaje Ladies European Tour v Dýšině u Plzně nejspíše bude stačit jen na druhou polovinu výsledkové listiny.Jednadvacetiletá Spilková po návratu z majoru PGA Championship onemocněla angínou, dostala antibiotika a přestože jí lékaři i start nedoporučovali a rodiče rozmlouvali, tak nastoupila. "Chtěla jsem moc hrát. Je to stejně důležité jako olympiáda, protože to je doma," řekla Spilková, která by měla hrát v srpnu na hrách v Riu.

Startovala v 6:51 z jamky číslo deset v dešti. "Bylo mi špatně. Myslela jsem, že dám dvě jamky, maximálně devět, ale pak jsem se rozešla," řekla.

720p 480p 360p 240p
Spilková vstoupila do turnaje na Dýšině třemi ranami nad par

Na jedenáctce přehrála green, míček nenašla a zapsala double bogey. Na čtrnáctce a šestnáctce sice skórovala, ale pak přišlo bogey po trojpatu na sedmnáctce. Další dvě udělala po ráně do bunkeru na jedničce a na dvojce. Zbytek jamek zvládla v paru. Z hřiště odjela odpočívat a doufala, že bude schopná hrát i v sobotu. "Myslím, že půjdu," řekla s vědomím, že bude muset bojovat o cut a postup do nedělního finále.

V čele je momentálně Němka Isi Gabsaová, která nasázela šest birdie, měla jen jedno bogey a má skóre -5. Z dvanácti českých hráček se zatím nejlépe vede amatérce Haně Ryškové. Po patnácti jamkách byla dokonce s bilancí -2 na děleném čtvrtém místě, ale v závěru dvakrát chybovala a došla v paru. Druhá polovina startovního pole teprve hraje.

Témata:  FOTO, Dýšina, LET, golf, ženy, Sport