+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. srpna 2017 • 09:33

McIlroy plánuje tříapůlměsíční pauzu od golfu. Poprvé mine finále European Tour

Autor:
Pauzu si McIlroy naplánoval kvůli problémům s žebrem
TOP VIDEA
Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci
Sportovci o Novotné: Strašná zpráva, odešla velká osobnost Sportovci o Novotné: Strašná zpráva, odešla velká osobnost
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalá světová jednička Rory McIlroy si plánuje dát po vyvrcholení PGA Tour kvůli problémům s žebrem tříapůlměsíční pauzu od golfu. Osmadvacetiletý Severní Ir, jenž letos nevyhrál žádný turnaj, se tak poprvé v kariéře nezúčastní finále European Tour.McIlroy po nedávném PGA Championship původně dokonce uvažoval o tom, že sezonu ukončí hned. Nakonec se však rozhodl pro obhajobu loňského titulu ve FedEx Cupu, což je play off PGA Tour sestávající ze čtyř turnajů. První startuje dnes v Old Westbury ve státu New York. Poté ještě McIlroy absolvuje začátkem října turnaj v St. Andrews, po němž sezonu ukončí.

"Potřebuju pořádnou pauzu, abych byl připraven na rok 2018," řekl McIlroy, jemuž aktuálně patří čtvrté místo v žebříčku. Jeho rozhodnutí je špatnou zprávou pro šéfy European Tour, neboť se tím pádem poprvé nezúčastní listopadového finále série v Dubaji.

"Když hrajete obě Tour, nemůžete si dát pár měsíců volno a pořádně zapracovat na své hře. Přesně tohle chci teď udělat a těším se na to," uvedl vítěz čtyř golfových majorů McIlroy.

Témata:  Rory McIlroy, golf, Sport, pauza
 Klasická verze
Mobilní verze