7. října 2015 • 20:42

Rekord v počtu pětek, skóre 64:0. JAR suverénně prošla do čtvrtfinále

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Jihoafrický ragbista Bryan Habana vyrovnal rekord 15 položených pětek na mistrovství světa, který dosud držel legendární Novozélanďan Jonah Lomu. Ve středečním duelu s USA pomohl Habana svému týmu hattrickem ve druhém poločase k suverénnímu vítězství 64:0, kterým si JAR zajistila postup do čtvrtfinále z prvního místa ve skupině B.

Jihoafričané, mistři světa z let 1995 a 2007, už se oklepali z úvodní šokující porážky od Japonska a o postup do semifinále se 17. října utkají s Walesem nebo Austrálií.

Habana se zapsal do historie v úvodní dvacetiminutovce druhého poločasu, kdy Jihoafričané Američany jasně převálcovali. Další dva pokusy navíc těsně nedotáhl. Ve čtvrtfinále ale ještě může svou bilanci vylepšit a v čele rekordních tabulek se osamostatnit.

Američané se stali prvním týmem, který na letošním šampionátu nedokázal bodovat, navíc prohráli největším rozdílem. Jihoafričané zvítězili s nulou počtvrté v historii MS, víc zápasů v čistým kontem žádný tým nevyhrál.