24. září 2013 • 09:27

Z mladých stolních tenistů rostou hvězdy, dva zazářili na TOP 10

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Čeští stolní tenisté Tomáš Polanský (15 let) a David Reitšpies (16 let) zazářili na prestižním turnaji TOP 10 v italské Terni. Mezi nejlepšími hráči svých kategorií vyhrál Polanský (Slavoj STZ Ústí nad Labem) soutěž kadetů a Reitšpies (SZ SKK El Niňo Praha) skončil mezi juniory druhý.

„Jsem hrozně rád, že se mi podařilo tento těžký turnaj vyhrát,“ radoval se Tomáš Polanský, který triumfem na TOP 10 rozšířil velké úspěchy v letošní sezoně. V červenci vybojoval na mistrovství Evropy juniorů v Ostravě tři zlaté medaile.

Na TOP 10 v Terni prohrál Polanský pouze s Jorgičem ze Slovinska (3:4). O zlato bojoval s Francouzem Seyfriedem.

„Bylo to pravé finále, oba jsme věděli, že kdo vyhraje, bude vítězem celého turnaje,“ líčil Polanský, který nakonec vyhrál 4:2.

„Seyfried je těžký soupeř, na druhé straně mi herně sedí. Docela jsem si na něj věřil, protože jsem s ním ještě neprohrál.“

Skvěle si mezi juniory vedl i David Reitšpies. Stříbro z TOP 10 je jeho největší úspěch dosavadní kariéry.