15. září 2007 • 00:00

Capalini skončil ve finále SP jedenáctý

Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Jedenáctým místem ve finále Světového poháru v Pekingu zakončil český moderní pětibojař Libor Capalini své účinkování v letošní sezoně.

Jedenáctým místem ve finále Světového poháru v Pekingu zakončil český moderní pětibojař Libor Capalini své účinkování v letošní sezoně. Obhájce loňského prvenství ztratil téměř 300 bodů na vítězného Edvinase Krungolcase z Litvy. Druhý dnes skončil v generálce na olympijské hry v Číně Němec Eric Walther, triumf Litevců završil třetím místem Andrejus Zadněprovskis. V konkurenci 36 moderních pětibojařů byl Capalini na jedenáctém místě nejlepším Čechem. Sedmý muž z nedávného světového šampionátu v Berlíně Michal Michalík skončil sedmnáctý a Michal Sedlecký o dalších 12 příček níž, když doplatil na nezdar v šermu. David Svoboda, který vybojoval doposud jediné účastnické místo pro OH, v Číně kvůli kvótě tří závodníků pro jednu zemi nestartoval. Letošní ročník SP zakončí v neděli finálový závod žen.

Výsledky: 1. Krungolcas (Lit.) 5788 b., 2. Walther (Něm.) 5748, 3. Zadněprovskis 5688 (Lit.), ...11. Capalini 5508 (střelba: 1072 - šerm: 832 - plavání: 1284 - parkur: 1116 - běh: 1204), 17. Michalík 5440 (1192 - 760 - 1268 - 1144 - 1076), 29. Sedlecký 5172 (1120 - 616 - 1216 - 1088 - 1132).