+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. září 2016 • 22:37

Squashové ME: 10 českých hráčů jde dál. Koukala čeká derby s Mekbibem

Autor: ,
Daniel Mekbib věří, že na ME konečně vyhraje nad českou jedničkou - Janem Koukalem.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hned v prvním dnu mistrovství Evropy ve squashi v Praze se domácím hráčům dařilo. Do druhého kola postoupilo deset českých hráčů z šestnácti. Svého soupeře přesvědčivě porazila domácí mužská jednička Jan Koukal, uspěla i česká ženská jednička Anna Sermeová. Úterní program odstartuje v 10 hodin v pražském hotelu Step. A čeká se české derby!Sedmnáctinásobný český mistr si poradil s Chorvatem Ivanem Krznaričem 3:0 na sety (6, 0, 2). „Dobrý soupeř na rozehrání. Vyzkoušel jsem si skleněný kurt, ušetřil síly do dalšího kola, které bude určitě těžší,“ prohlásil Koukal, který se nyní utká s dalším domácím squashistou Danielem Mekbibem.

Derby se uskuteční ve čtvrtek od 12:15 ve skleněném kurtu v pražském hotelu Step. „Na Honzu si věřím. Už jsem ho několikrát porazil v lize. Na prestižní akci jsem s ním ale pokaždé prohrál. Snad se to teď zlomí,“ řekl Mekbib, který si poradil se slovenským squashistou Matejem Hrnčiříkem.

Anna Sermeová na úvod porazila polskou hráčku Natalii Ryfovou 3:0 na sety (5, 2, 5). „Jsem spokojená, dobře jsem se rozehrála,“ prohlásila česká hráčka, která by si ráda zahrála ve čtvrtfinále s první nasazenou Francouzkou Camille Sermeovou, jež je zároveň její švagrovou. V cestě však stojí ještě Finka Riina Koskinenová. „Mým cílem je vyzvat Camille. Šlo by o pikantní zápas,“ pohlíží do budoucnosti Sermeová.

Na jednoho z nejtěžších soupeřů narazil domácí Vojtěch Ryba, který bojoval proti Mathiemu Castagnetovi, světové devítce a druhému nasazenému pražského mistrovství Evropy. „Neskutečný zápas. Francouzský hráč se skvěle pohyboval. Těžko šlo proti němu zakončit,“ hodnotil duel Ryba. Jeho soupeř si prostředí a podmínky pochvaloval. „Skleněný kurt je velice dobrý, dá se přirovnat k běžným turnajům série PSA. Rychle jsem si na vše zvykl,“ tvrdil spokojeně Castagnet.

V Česku se skleněný kurt umisťuje většinou do obchodních center, například během domácího šampionátu nebo při finále extraligy. V pražském hotelu STEP jsou však podmínky jiné, hraje se v potemnělém sále. „Hráči se pak v kurtu orientují daleko lépe, nic je neruší. Tím se zvedne úroveň celé hry,“ popsal Jakub Solnický, který v prvním kole porazil rakouského hráče Jakoba Dirnbergera.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze