+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. března 2017 • 21:11

Vzpoura ostravského dříče: Squashista Solnický vyzve ve finále Koukala

Autor:
Na mistrovství České republiky ve squashi došlo na velké překvapení. Do nedělního finále se probojoval Jakub Solnický
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na mistrovství České republiky ve squashi došlo k velkému překvapení. Do nedělního finále se probojoval Jakub Solnický, když v sobotu po tuhých bitvách porazil favorizované hráče z Brna – nejdříve Martina Švece a poté nasazenou jedničku Daniela Mekbiba. Do ženského finále se probojovaly nejvýše nasazené, tedy Zuzana Kubáňová a Anna Serme. Finálové duely se rozehrají od 16:00 v pražské nákupní Galerii Harfa. Vstup je zdarma.Výsledky zaskočily také Jana Koukala, který si jde na domácím šampionátu pro svůj osmnáctý titul. Počítal spíše s Mekbibem, či Švecem. Oba se v sezoně dostali do finále turnajů PSA, měli fazonu. Jenže oba dva porazil po bitvách Jakub Solnický!

„Zahrál fantasticky. Oba zápasy a jeho postup do finále, to je možná největším překvapením v historii domácích mistrovstvích turnajů. Každopádně jeho výhry jsou absolutně zasloužené,“ řekl Jan Koukal, který se o svůj další titul popere v nedělním utkání od 17:00.

 

Jak to Solnický dokázal? Sám neví… Daniela Mekbiba do té doby neporazil, se Švecem dva roky prohrával. „Pořád tomu nemohu uvěřit, je to můj životní úspěch,“ radoval hráč z Ostravy, který ve čtvrtfinále vyřídil Švece 3:1 na sety, a poté v pěti setech zdolal Mekbiba.

„Všechno mi šlo do karet. Mekbib hrál těžké utkání s Viktorem Byrtusem, měl to v nohách. S Martinem mi to také sedlo.“ Navíc Solnickému během pauz občas poradil také Koukal. „Na tom jsme se vůbec nedomlouvali. Poradil mi, ať se vezu na vítězné vlně a věřím si. Už mi ale psal, že ve finále mi radu nedá,“ rozesmálo Solnického, jehož výkon ocenil i Švec: „Kuba zahrál fakt dobře a vyhrát si zasloužil.“

 

Solnického hra je založená na fyzické kondici, soupeře se snaží uběhat. Je to dříč, který zároveň i trénuje. Jeho největším vzorem je Koukal. A právě s ním se utká o svůj první titul.

„Honza je pro mě inspirací, je v České republice fenoménem. Nebudu však brát ohledy, nebudu mít respekt. Chci vyhrát,“ vyhlásil Solnický, který přes večer promyslí strategii. To Koukalova hra jde zatím podle plánu – doposud neprohrál ani set, v semifinále porazil Petra Martina. „Snažím se soupeře nenechat pomyslet ani na to, že by měli šanci, což se mi zatím daří. Zítra budu chtít ukončit Kubovi cestu a vyhrát,“ vyhlásil sedmnáctinásobný vítěz.

 

O svůj premiérový titul budou bojovat squashistky Zuzana Kubáňová a Anna Serme. Ta v loňském roce prohrála z několika mečbolů, což bude chtít odčinit. Jejich přípravy směřovaly právě na tento okamžik. Kdo se stane novou královnou? To ukáže zápas od 16:00.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze