Autor: pk
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Squashisté z týmu SC Strahov vybojovali sedmnáctý extraligový titul. Ve finále v pražském sportovním centru Hector porazili Viktorii Brno 3:0. Za Strahov nastoupili zahraniční hráči včele s Francouzem Lucasem Sermem, pětačtyřicátým squashistou světového žebříčku. Na třetím místě skončila Corkers Ostrava, která porazila brněnskou Hanyu 4:0. Titul mezi ženami bral SC OTEC, jenž ve finále porazil Haštal Fotorobot 2:0.

Mužské finále týmů bylo rozhodnuto již v průběhu třetího zápasu. V něm Ind Mahesh Mangaonkar sebral dva sety Ondřeji Uherkovi z brněnské Viktorie. V úvodním duelu porazil Lukáš Jelínek 3:0 Romana Švece. O druhý bod se v souboji jedniček postaral Lucas Serme, který porazil Daniela Mekbiba 3:1.

„Byl to krásný zápas, Lucas ale potvrdil své zkušenosti. Jsme moc rádi, že jsme uspěli ve finále a máme další titul,“ prohlásil David Zeman ze Strahova. V loňském roce uspěli Buldoci Praha včele s mistrem světa Grégory Gaultierem a Janem Koukalem, osmnáctinásobným domácím šampionem.

„Za Strahov mohu říci, že bychom Koukala chtěli v počtu titulů překonat. Zatím jich máme o jeden méně, snad to za rok vyrovnáme. Tedy pokud se Honzovi nebude dařit na republikovém turnaji,“ upřesnil Zeman.

Mistrovský titul mezi ženskými týmy vybojovaly podruhé hráčky SC OTEC, které překvapivě porazily FOTOROBOT 2:0. První bod získala Kačenka Týcová po výhře nad Hanou Vavříkovou 3:1. Druhý a vítězný bod přidala Tereza Svobodová, která zdolala zdravotně indisponovanou Zuzanu Kubáňovou také 3:1. Třetí zápas se za rozhodnutého stavu nehrál.

Play-off squashové extraligy, finále muži: SC Strahov - Viktoria Brno Sportprofit 3:0 Lucas Serme (Fr.) - Daniel Mekbib 3:1, Mahesh Mangaonkar (Ind) – Ondřej Uherka 3:0, Lukáš Jelínek – Roman Švec 3:0. O třetí místo: CORKERS A Ostrava - Viktoria Brno Hanya 4:0. Ženy: SC Otec - Haštal FOTOROBOT 2:0 Tereza Svobodová - Zuzana Kubáňová 3:1, Kateřina Týcová - Hana Vavříková 3:1. O třetí místo: Viktoria Brno Kabel-A.T. - Brno Prima 3:0

Témata:  extraliga, družstva, squash