+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. října 2017 • 20:42

Finále projektu Díky, trenére je tady! V Praze se bude fandit koučům

Autor:
Finále projektu Díky trenére je tady.
TOP VIDEA
Blažek: Agajev v Boleslavi? Brankáři ze Sovětského svazu nikdy nic nechytali Blažek: Agajev v Boleslavi? Brankáři ze Sovětského svazu nikdy nic nechytali
SESTŘIH: Hannover - Leverkusen 4:4. Střelecká show! Krásné branky i kiksy obrany SESTŘIH: Hannover - Leverkusen 4:4. Střelecká show! Krásné branky i kiksy obrany
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už se to blíží… Finále projektu Díky, trenére se v letošním roce uskuteční v Praze, a to v sobotu 14. října v hale na Podvinném mlýně. Pozor – zde se nefandí týmům, jednotlivcům, dvojicím, ale trenérkám a trenérům mládeže. Jde o oslavu lidí, kteří přivádí děti ke sportování. „Po posledních ročnících víme, že akce má neopakovatelnou atmosféru. Doufáme, že v letošním roce bude vše ještě lepší,“ prohlásil Petr Rydl, hlavní organizátor. O titul a ceny za 140 tisíc korun se utká deset vybraných se svými týmy.Finále s názvem Den trenérů mládeže odstartuje přesně v poledne. Jde o zábavu, prestiž, ale také o titul Trenéra mládeže 2017. Navíc vítězi pořadatel umožní pobyt v prestižním světovém tréninkovém centru dle vlastního výběru v hodnotě 40 tisíc korun. Druhý nejlepší trenér v celkovém pořadí obdrží 30 tisíc korun na zahraniční stáž. Třetí nejlepší vyhraje 20 tisíc korun na stáž a čtvrtý dostane 10 tisíc.

Každý trenér z první čtyřky obdrží navíc 10 tisíc jako příspěvek pro svůj klub na práci s dětmi. „Už třetím rokem se snažíme podporovat lidi, kteří ve svém volném času věnují energii dětem a vedou je ke sportování. Vyzdvihujeme jejich konkrétní příběhy a náležitě je pak oceníme,“ popsal Petr Rydl.

Princip soutěže zůstane stejný – před porotu ukážou svoji práci trenérky a trenéři, kteří se dostali do Top 10. Cílem je předvést co nejatraktivnější a nejzábavnější cvičení. Vystoupení bude mít časový limit osmi minut. „Chtěli jsme z trénování dětí udělat show a dokázat veřejnosti, že to je nejenom podstatná činnost pro fungování sportu, ale také ta nejzábavnější,“ doplnil organizátor Rydl. Porota poté vybere čtyři nejlepší. A jak se vyhodnotí vítěz?

Každý trenér dostane přidělené čtyři svěřence. Ne však svoje, ale cizí od jiných trenérů, kteří do finálního kola nepostoupí. Děti se rozlosují na místě. Trenér je bude muset za krátkou dobu poznat, rozeznat jejich schopnosti. Čtyři trenéři budou soutěžit o titul ve třech týmových hrách. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíce bodů. Projekt Díky, trenére funguje již třetím rokem. V základní nominaci letošního ročníku se nashromáždilo přes 1000 nominací z 23 sportovních odvětví. Akce má podporu více než 30 sportovních svazů. Vstup na finále je zdarma.

Letošní finalisté Díky, trenére:

Vítězslav Kokoř (Badminton VK Aš), Dominika Hýsková (TJ Karate České Budějovice), Matěj Koňařík (Florbalový klub Zlín Lions), Zdeněk Grygar (FC Baník Ostrava), Alena Valášková (KNH Chomutov), Karel Ševčík (RC Tatra Smíchov), Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí), Milan Knebl (SKST Děčín), Bára Ptáčková (FC Báry a Hanky Šulcové), Martin Vaňka (Como-3 gym).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze