+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. října 2008 • 12:02

Chtěl vraždit při Super Bowlu, jde za mříže

Autor:
Tom Brady (12)
TOP VIDEA
Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0 Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0
SESTŘIH: Frankfurt - Dortmund 2:2. Borussia ztratila dvoubrankové vedení SESTŘIH: Frankfurt - Dortmund 2:2. Borussia ztratila dvoubrankové vedení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Muž, který plánoval útok na fanoušky při únorovém Super Bowlu - finále zámořské ligy NFL v americkém fotbale - byl odsouzen na rok a den do vězení. O verdiktu soudu ve Phoenixu informovala agentura AP.Šestatřicetiletý Kurt William Havelock chtěl útok provést na parkovišti u stadionu univerzity ve Phoenixu, kde se před zápasem mezi New York Giants a New England Patriots konaly akce pro fanoušky. Chtěl se pomstít za to, že úřady odmítly udělit jeho restauraci povolení k prodeji alkoholu.

Havelock proto poslal do několika novin dopisy a emaily, ve kterých napsal, že"kulky jsou pádnější argumenty než slova" a slíbil "rychlou a krvavou" odplatu.

Na parkoviště ve Phoenixu si přinesl poloautomatickou pušku a dvě stovky nábojů. Nakonec však na nikoho nezaútočil a sám se přihlásil na policii.
Maximálním trestem bylo pětileté vězení a pokuta 250.000 dolarů.

Soudce se nakonec přiklonil k nižší sazbě, protože Havelock se přihlásil na policii a spolupracoval s vyšetřovateli.

Vzhledem k tomu, že muž byl ve vězení od února, mohl by se podle soudce dostat na svobodu už koncem listopadu. V následujících třech letech bude pod dozorem.

Témata:  sport, americký, fotbal, super, BowlKlasická verze
Mobilní verze