+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. října 2008 • 15:29

Celoživotní licence pro gymnasty

Autor:
Gymnastika - ilustrační fotka
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní gymnastická federace (FIG) od nového roku zavede celoživotní licence pro všechny gymnasty, kteří startují na velkých mezinárodních soutěžích.Vedle jména, pohlaví a národnosti bude licence obsahovat i datum narození a bude důkazem o věku po celý průběh kariéry.

O licencích se uvažovalo již dříve. Jejich zavedení urychlily debaty o věku čínských gymnastek na olympiádě v Pekingu. Podle údajů z minulosti se spekulovalo, že některým z nich bylo možná jen čtrnáct let, i když pro start pod pěti kruhy jim musí být v olympijském roce šestnáct.

Mezinárodní federace po měsíčním vyšetřování případ uzavřela s tím, že k porušení pravidel o věkovém limitu nedošlo.

Údaje v licencích budou uvedeny na základě pasů, takže manipulace s datem narození není úplně vyloučena. Věk gymnastek však bude jasný dlouho před tím, než se objeví na mistrovství světa nebo olympiádě.

Například olympijská šampionka ve víceboji Nastia Liukinová ze Spojených států amerických se na mezinárodní scéně poprvé objevila ve třinácti.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, gymnastika, licenceKlasická verze
Mobilní verze