+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
31. října 2008 • 13:43

Stolní tenistky v Salcburku postupují

Autor:
Iveta Vacenovská
TOP VIDEA
SESTŘIH Ligy mistrů: Chelsea - AS Řím 3:3. Přestřelku řídili Džeko a Hazard SESTŘIH Ligy mistrů: Chelsea - AS Řím 3:3. Přestřelku řídili Džeko a Hazard
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři české stolní tenistky Renata Štrbíková, Iveta Vacenovská a Dana Hadačová prošly úspěšně úvodním kolem dvouhry na turnaji Pro Tour v Salcburku.Nejvíce práce měla česká jednička Renata Štrbíková, která s Ruskou Polinou Michajlovovou zápolila šest setů.

"Michajlovová je dost nezvyklá obranářka. Defenzivu často prokládá nebezpečnými výpady a na to jsem si musela dávat velký pozor. Pokud se mi dařilo pestrou hrou tuto Rusku odtáhnout od stolu, měla jsem navrch," řekla spolupracovníkovi ČTK Štrbíková, která zlomila odpor soupeřky na začátku čtvrté sady.

Dvaadvacetiletá Vacenovská porazila Němku Sabine Winterovou 4:1 na sety. Nejsnazší práci měla Hadačová, pro kterou byla mladá Maďarka Timea Vargová poměrně lehkým soustem na rozehrání v soutěži.

Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka neztratila ani set a v dalším kole se střetne s výbornou polskou obranářkou Li Čchien. Také další české stolní tenistky narazí ve druhém kole na nasazené hráčky. Štrbíková se utká s jedničkou turnaje Wang Jüe-ku ze Singapuru a Iveta Vacenovskou čeká další favoritka Tamara Borošová z Chorvatska.

Ženy:

Dvouhra - 1. kolo:
Štrbíková (ČR) - Michajlovová (Rus.) 4:2 (4, -7, -4, 6, 6, 12),
Vacenovská (ČR) - Winterová (Něm.) 4:1 (9, 4, -11, 5, 8),
Hadačová (ČR) - Vargová (Maď.) 4:0 (8, 8, 9, 1).

Témata:  sport, stolní, tenis, ženy, SalcburkKlasická verze
Mobilní verze