+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. listopadu 2008 • 09:45

Boxer Chládek má bronz

Autor:
Profesionální mexický boxer Daniel Aguillon leží  po knokautu na zemi.
TOP VIDEA
MOJE JEDENÁCTKA: Sestava z Prahy a Plzně. Tetour splnil přání Podanému MOJE JEDENÁCTKA: Sestava z Prahy a Plzně. Tetour splnil přání Podanému
Vrba před Larnakou: Navrátilci Kozáčik a Pilař? Jeden nastoupí od začátku Vrba před Larnakou: Navrátilci Kozáčik a Pilař? Jeden nastoupí od začátku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český boxer Zdeněk Chládek vybojoval na mistrovství světa juniorů v Guadalajaře bronzovou medaili. V cestě za cennějším kovem jej zastavil irský soupeř Jamie Kavanagh.Ten po vyrovnaném průběhu zvítězil v semifinále váhové kategorie do 64 kilogramů těsně 8:6. Česká výprava však považuje výsledek za přinejmenším kontroverzní.

První dvě kola skončila podle názoru rozhodčích nerozhodně, ve zbývajících dvou si vždy o jeden bodovaný úder víc připsal Ir. "Nejen dle našeho názoru ale Chládek toto utkání neprohrál. Ve druhém a posledním kole mu bohužel nebyly zaznamenány viditelné údery," uvedl z dějiště vedoucí týmu Svatopluk Žáček, který v Mexiku připravoval svěřence společně s reprezentačním trenérem juniorů Jiřím Kotibou.

"Pro postup do finále udělal náš borec maximum, jeho medaile a k tomu páté místo Oskara Lakomého jsou velké úspěchy českého boxu," dodal Žáček.

Chládek na šampionátu neuspěl až ve čtvrtém utkání, postupně vybodoval Kennetha Diaze z Portorika, Igora Pankevyče z Ukrajiny a ruského boxera Romana Usikova. Lakomý vyhrál v kategorii do 75 kg dva duely, ve čtvrtfinále jej zastavil Američan Luis Arias. Pro další dva české reprezentanty Martina Křelinu a Dominika Musila skončil šampionát hned po úvodních zápasech.

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze