+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. listopadu 2008 • 17:16

Vítězem MS v akrobatickém létání je Arch

Autor:
Ve dvou (a více) se to lépe táhne...
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis
Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakušan Hannes Arch se dnes v australském Perthu stal absolutním vítězem mistrovství světa v akrobatickém létání Red Bull Air Race.Jednatřicetiletý pilot potřeboval v závěrečném podniku seriálu získat alespoň bod k definitivní jistotě celkového triumfu a na závěr šampionátu skončil třetí.

Druhé místo v osmidílném seriálu za prvním evropským vítězem v historii získal Brit Paul Bonhomme, který před více než 200.000 diváky závod v Austrálii vyhrál. Třetí skončil celkově Američan Kirby Chambliss.

V závodech přezdívaných "Formule 1 ve vzduchu" soupeří nejlepší piloti světa v nízkém letu na dráze s dvacet metrů vysokými nafukovacími pylony. Těm se říká vzdušné brány a piloti kolem nich prolétají rychlostí až 370 km/h a při přetížení 12 G.
Klasická verze
Mobilní verze