+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. listopadu 2008 • 13:12

Baseballista Minařík jde do Austrálie

Autor:
Alex Rodriguez to s pálkou umí
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kolín - Freiburg 3:4. Domácí ztratili třígólové vedení, hrálo se ve sněhu SESTŘIH: Kolín - Freiburg 3:4. Domácí ztratili třígólové vedení, hrálo se ve sněhu
Sparta - Litvínov: Hlinka hodil po ujíždějícím Gerhátovi hůl, gólu nezabránil Sparta - Litvínov: Hlinka hodil po ujíždějícím Gerhátovi hůl, gólu nezabránil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na dvě sezony zamíří do australského baseballového týmu Glenelg Tiger Adelaide nadhazovač brněnských Draků a české reprezentace Petr Minařík.Svému novému celku, který v minulé sezoně vyhrál základní část soutěže, avšak v play off toto umístění nezopakoval, by měl pomoci vybojovat titul mistra Austrálie.

"Vedení klubu nechce nic jiného než titul. Jsem vítězný typ a chtěl bych k tomuto cíli dopomoci," řekl ČTK před čtvrtečním odletem Minařík, jenž by měl patřit v australské lize k nejlepším nadhazovačům.

Svému mateřskému klubu Drakům slíbil příští rok start v dubnovém Poháru mistrů evropských zemí, pomoci chce i reprezentaci na zářijovém mistrovství světa. Při cestě do Austrálie za baseballem následuje své bývalé spoluhráče Radka Procházku a Jakuba Hajtmara.

"Za mým odchodem do Adelaide je hledání nové sportovní výzvy, setkání s novými lidmi. Těším se také na nový styl života. V Austrálii se sice hraje baseball spíše na amatérské úrovni, ale pravidelně tato země produkuje desítky hráčů, kteří se uplatní v americké Major League," dodal Minařík.

Toho nyní čekají bez odpočinku dvě sezony po sobě. Proto plánuje na konci dubna přestávku, v níž se chce věnovat i cestování po Austrálii.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, baseball, minaříkKlasická verze
Mobilní verze