+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. listopadu 2008 • 11:22

Sázkař je za vodou: Vyhrál 7,5 milionu eur

Autor:
Eurobankovky
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
TOP góly 15. kola La Ligy: Uštknutí od Ronalda i Kroose, ťukes Barcelony TOP góly 15. kola La Ligy: Uštknutí od Ronalda i Kroose, ťukes Barcelony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dostihový sport v Evropě má nový sázkový rekord. Postaral se o něj lotrinský sázkař, který v internetové sběrně vsadil tiket sázky Quinté+ a podařilo se mu vyhrát závratných 7,451.800,60 eur (více než 183 milionů korun).To je nejvyšší jednotlivá výhra v historii dostihů na evropském kontinentu.

Šťastlivec získal horentní sumu za pouhých 60 vsazených eur na přesné pořadí prvních pěti koní v cíli dostihu ve Vincennes, měl ale také štěstí v následné loterii.

Jeho sázenka byla automaticky zařazena do slosování, ve kterém se počínaje milionem eur navyšuje výhra každý den o 50.000, dokud někdo nevyhraje. A vylosované čtyřmístné číslo se tentokrát shodovalo s cifrou přidělenou přesnému sázkaři. Ve Francii bylo dosud rekordní výhrou 6,9 milionu eur z loňského roku.

Předpokládá se, že v Británii jsou výhry vyšší, tam ale nejsou přesně zveřejňovány vzhledem k tomu, že britský systém sázení je postaven především na bookmakerech. Jinde v Evropě se až na výjimky organizují takzvané totalizátorové sázky, jejichž výnosy mohou být vyšší.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, dostihy, výhra, rekordKlasická verze
Mobilní verze