+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Vitalij Kličko
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ačkoliv je snem Vitalije Klička bojovat o další pás pro profesionálního boxerského mistra světa těžké váhy, musí nejprve hájit ten, který vybojoval před několika týdny.Vedení organizace WBC totiž rozhodlo, že se Kličko musí postavit k obhajobě proti právoplatnému vyzyvateli Juanu Carlosi Gómezovi. Až poté může myslet na pás WBA, který má v držení Rus Nikolaj Valujev.

Pokud se agentura K2 zastupující ukrajinského boxera nedohodne na podmínkách s hamburskou Arenou, pod jejímiž křídly je Kubánec, uskuteční se duel 19. prosince v Mexico City. V opačném případě se počítá s březnovým termínem a německým dějištěm.

Sedmatřicetiletý Kličko, jenž se říjnovou výhrou nad Samuelem Peterem vrátil po třech letech do profesionálního ringu, kubánského vyzyvatele dobře zná.
Oba před lety trénovali ve stejné stáji, Gómez však o váhovou kategorii níže.

"Dosáhli jsme přesně toho, čeho jsme chtěli," neskrýval po dnešním rozhodnutí spokojenost šéf stáje Arena Ahmet Öner. Jeho pětatřicetiletý svěřenec se na souboj se starším ze slavného sourozeneckého dua velmi těší.

"Já byl v tělocvičně vždy nejlepší a oba Kličkové to vědí. Když jsem byl světovým šampionem, oni ještě boxovali proti soupeřům, které by porazila i moje babička. Nejprve vezmu titul Vitaliji a poté si vybojuju i další od Vladimira. Jsme připraven stát se nejlepším boxerem světa," hlásá do světa Gómez.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, box, kličko, gomezKlasická verze
Mobilní verze