+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. listopadu 2008 • 13:38

Zahodil medaili: Dva roky si nazazávodí

Autor:
Švédsky zápasník Ara Abrahamian sa hnevá na rozhodcov po kontroverzom rozhodnutí proti Talianovi Andreovi Minguzzim počas zápasu v gréckorímskom štýle v hmotnostnej kategórii do 84 kg na OH v Pekingu 14. augusta 2008.
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švédský zápasník Ara Abrahamian má na dva roky zastavenou činnost. Mezinárodní federace FILA jej potrestala za to, že při vyhlášení vítězů řeckořímského zápasu na OH v Pekingu mrštil svou bronzovou medailí o zem.Stejný trest dostal i Abrahamianův trenér Leo Myllari, který stejně jako zápasník svým skandálním chováním prokázal nedostatek olympijského myšlení. Švédská zápasnická federace nesmí dva roky pořádat mezinárodní akce. Abrahamian musí navíc zaplatit pokutu 3000 švýcarských franků, jeho trenér 10.000 a národní svaz 50.000.

Třiatřicetiletý rodák z Arménie protestoval proti své semifinálové porážce s pozdějším olympijským vítězem Andreou Minguzzim z Itálie. Po slavnostním vyhlášení utekl ze stupňů vítězů a hodil bronzovou medaili na žíněnku.

Mezinárodní olympijský výbor ho vyloučil z her a cenný kov mu odebral.
Kvůli tomuto postihu se Abrahamian odvolal je sportovní arbitráži CAS v Lausanne, na niž se může obrátit i v případě zákazu činnosti. V srpnu u arbitráže uspěl s argumentem, že nebyla dodržena jeho práva na protest proti výsledku. Teď čeká, jestli arbitráž zmírní vyloučení z her na napomenutí.

Témata:  sport, trest, zápas, AbrahamianKlasická verze
Mobilní verze