+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. listopadu 2008 • 16:37

Italské dostihy po měsíční stávce startují

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po měsíční přestávce se na italská závodiště opět vrátí dostihový provoz. Dostihoví profesionálové se totiž v Itálii spojili proti rozhodnutí vlády Silvia Berlusconiho.Italská vláda chtěla silně omezit podíl dostihového sportu na výtěžcích ze sázek, a vstoupili do stávky. Tu vedli 27 dní, než Berlusconi jejich požadavky částečně vyslyšel.

Na základě dohody s politiky se nyní o víkendu rozjedou cvalové dostihy na třech místech, na sobotní mítink do Milána vyrazili i čeští překážkoví koně. Dostih Premio Lainate (dotace 55.000 eur, 4000 m) má na startu svěřence trenéra Josefa Váni Belmonta v sedle s šampionem českých žokejů Josefem Bartošem.

"Nese nejvyšší váhu v poli a jde do boje se zkušenějšími soupeři. Věřím ale, že ostudu neudělá," uvedl Váňa.

Jeho kolega Čestmír Olehla veze do Itálie dva koně, s nimiž bude startovat Jan Faltejsek. Jaady se zúčastní dostihu Premio del Prato na čtyři kilometry o 58.000 eur, na start Premio G. Belingiery (84.700 eur, 3600 m) se postaví Ronino.

Témata:  sport, dostihy, itálie, stávka

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze