VIDEO: Florbalistky si na šampionát pořídily slušivé stejnokroje
České reprezentantky drží nad hlavou svůj symbol postupu - vzducholoď! Zleva Zuzana Macurová, Denisa Billá, Tereza Urbánková, Magdaléna Cepek Žižková, Andrea Pastušková.

České reprezentantky drží nad hlavou svůj symbol postupu - vzducholoď! Zleva Zuzana Macurová, Denisa Billá, Tereza Urbánková, Magdaléna Cepek Žižková, Andrea Pastušková.
Foto: Barbora Reichová (Sport)

8. prosince 2011 | 17:27

Čeští sportovci svou zemi reprezentují různými způsoby. Fotbalisté ve víru oslav roztrhali na cáry obleky, které dostali zadarmo, a bylo jim jedno, že tak chodí na veřejnosti.Florbalistkám připadalo, že ve sportovním oblečení nebudou na mistrovství světa ve Švýcarsku vypadat dostatečně důstojně. A tak šly a z vlastních peněz si koupily slušivé svetříky a trička.

Málokde pojí národní tým tolik společných zvyků i neviditelného přediva jako ve fl orbale. U ženské reprezentace zapustily silné tradice své kořeny už na předminulém šampionátu v roce 2007 v Dánsku.

Turnaj od té doby provázejí rozličná motivační hesla, probíhají večerní „obřadné“ mítinky, všechno to vzdáleně připomíná táborovou hru. Hráčky se tím na šampionátu baví. A přitom také díky svým rituálům myslí v různých obměnách na jedinou věc: Na osmý pokus vybojovat medaili!

Studentka psychologie, útočnice Dominika Šteglová, aplikovala během soustředění před turnajem na tým jednu z teorií a hráčky trávily večery u společenských her, aby jejich prostřednictvím lépe odhalily vůdčí typy.

„Mám za sebou výcvik primární prevence, kde se používají techniky a hry, díky nimž se ukáže, kdo je ve skupině lidí lídr. Navíc se všichni navzájem lépe poznají,“ vysvětlila Šteglová.

Vedle toho se domlouvaly čistě ženské věci: V čem budeme ve Švýcarsku chodit? „Jenže barvy, které jsme chtěly, nebyly v takovém množství. A tak u svetříku vyhrála neutrální šedivá,“ vysvětluje obránkyně Magdalena Cepek Žižková, která zařizovala vrchní část kompletu, trička zase obstarala trenérka Markéta Šteglová. „Vzala jsem kartu a šla jsem nakupovat. Snad mi to holky vrátí,“ žertuje Cepek Žižková.

Model „MS 2011“ v šatníku nezapadne. „Líbí se mi. Svetr určitě využiju i k jinému oblečení,“ těší se jedna z opor Kristýna Jílková.

VIDEO | České florbalistky při focení v nových oblečcích.

Zdroj:  Koláž iSport.cz
URL


Speciálním úborem zároveň pokaždé jedna z Češek udivuje soupeřky před zápasem. Ta, která přijde pozdě na sraz, či něco zapomene, musí za trest přes rozcvičovací dres navléknout těsné bílé šatičky s českou vlajkou přes prsa. Před čtyřmi lety je spíchla doma náhradní gólmanka Šárka Horáková, od té doby patří k nepostradatelné výbavě týmu.

Sedmá, pátá, čtvrtá pozice. Strmě jde nahoru umístění florbalistek na posledních šampionátech. Letos by už konečně chtěly Češky medaili. Jít ještě víc vzhůru. I proto je jejich tématem na letošním MS vzducholoď. Realizační tým sehnal v prodejně nábytku světlo, vypreparoval vnitřek, dokoupil pod něj košík – a vzdušné plavidlo bylo na světě. Visí pod stropem připevněné na lustr společné místnosti hostelu, který reprezentace obývá.

Večer, co večer se pod ním hráčky scházejí. A po každém zápase vybraná hráčka přede všemi odváže jeden ze šesti balónků, které symbolizují závaží (a představují šest duelů). Poté se vzducholoď vnese o kousek výš. Florbalistky si přejí, aby skončila až u stropu. Všechny svorně, jak je jejich zvykem…

Autor: Pavel Křiklan
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

 

Další související články

VIDEO: Jak Střešovice slavily svůj patnáctý mistrovský titul

VIDEO: Jak Střešovice slavily svůj patnáctý mistrovský titul

FOTOGALERIE | Byla to bitva až po poslední minuty. Nebo spíše ještě větší. Florbalisté Střešovic totiž svůj patnáctý mistrovský titul urvali před fantastickou…celý článek

Z tělocvičen do plné O2 areny. Florbalové superfinále má rekord

Z tělocvičen do plné O2 areny. Florbalové superfinále má rekord

Je to další z paradoxů, který z florbalu dělá pro ostatní sporty nepříjemného rivala. Jeho hráči jsou amatéři a před tréninkem chodí do práce nebo…celý článek

Florbalové superfinále rozhodl Fridrich, Tatran se raduje z 15. titulu

Florbalové superfinále rozhodl Fridrich, Tatran se raduje z 15. titulu

FOTOGALERIE | Florbalisté Střešovic zvítězili v historickém superfinále extraligy v pražské O2 areně nad Vítkovicemi 5:4 v prodloužení, obhájili titul…celý článek

ikona

Video

ikona

VÝHODNÉ NÁKUPY (SLEVY pro SPORT a FITNESS )


CAMPINGOVÉ SKLÁDACÍ ŽIDLE
CAMPINGOVÉ SKLÁDACÍ ŽIDLE
Super pro stanování, na dovolenou, chatu, ryby...
Od 108 ,- Kč
více info

FOTO: Za dort pro Čecha sedmička pro domácí. Češi si zatrénovali

FOTO: Za dort pro Čecha sedmička pro domácí. Češi si zatrénovali

Čeští fotbalisté si zatím na soustředění v rakouském Bad Waltersdorfu neužívají příliš sluníčka, ale jinak vše klape dobře, i lýtko…celý článek

Lev Praha posiluje, do týmu ulovil zkušeného Luboše Bartečka

Lev Praha posiluje, do týmu ulovil zkušeného Luboše Bartečka

 Slovenský útočník Luboš Bartečko je dalším hráčem na tvořící se soupisce HC Lev Praha. Pětatřicetiletý mistr světa z roku 2002…celý článek

ikona

Top články na iSport.cz