6. listopadu 2015 • 19:52

Vysoká porážka na úvod. Florbalisté podlehli Švédsku 1:9

Čeští florbalisté podlehli Švédům 1:9
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Čeští florbalisté vstoupili do turnaje Euro Floorball Tour v Brně vysokou porážkou se Švédskem 1:9. V dresu úřadujících mistrů světa se zaskvěl hattrickem Johannes Larsson. Další zápas čeká svěřence trenéra Radima Cepka v sobotu v 19:00 proti Finsku.

Švédové poprvé udeřili ve čtvrté minutě a trefili se v ní hned dvakrát. Skóre otevřel po přečíslení Enström a hned za 17 vteřin překonal gólmana Součka zblízka také nekrytý Kanebjörk. Ve 12. minutě snížil Tokoš a Češi se před 1543 diváky po šancích Curneyho ani Sladkého vyrovnání nedočkali.

V druhém dějství favorit definitivně rozhodl, když se prosadil dvakrát Larsson a jednou Nordgren s Kimem Nilssonem. "Plán bylo hrát pořád stejně dobře do útoku. Měli jsme ale problém po šestém gólu, kdy jsme asi ani sami moc nevěřili, že s tím zápasem ještě půjde něco udělat," řekl útočník Matěj Jendrišák oficiálním stránkám Českého florbalu.

V 52. minutě dovršil hattrick ve vlastním oslabení Larsson a debakl potvrdili Galante Carlström se Svahnem, který také skóroval při přesilovce českého týmu. "Šancí jsme měli dost, takže pokud je nebudeme proměňovat, tak na téhle úrovni tomu budou odpovídat i výsledky. Budeme si muset také lépe pokrývat střed hřiště," dodal Jendrišák, který je v dresu Linköpingu osmý v produktivitě švédské ligy.

ČR - Švédsko 1:9 (1:2, 0:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Tokoš (Sladký) - 4. Enström (Rudd), 4. Kanebjörk (Eriksson), 22. Larsson (Eriksson), 27. Nordgren (Enström), 33. K. Nillson, 39. Larsson (Gustafsson), 52. Larsson (Kanebjörk), 58. Galante Carlström (K. Nilsson), 60. Svahn (Samuelsson). Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 1543.