+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. ledna 2016 • 15:40

Dobrý skutek! Sparťané pomohou postižené nejvěrnější fanynce

Autor:
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: klokanovy superžongly, mariáš za lavičkou a padající Krmenčík LIGA NARUBY: klokanovy superžongly, mariáš za lavičkou a padající Krmenčík
TOP GÓLY La Ligy: Spolupráce Balea a Kroose i Baptistaovo sólíčko s bombou TOP GÓLY La Ligy: Spolupráce Balea a Kroose i Baptistaovo sólíčko s bombou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má mozkovou obrnu, je upoutaná na vozíku. Přesto je věrnou sportovní fanynkou. Zbožňuje především florbal, zamilovala si pražskou Spartu. A právě tento klub věnuje Barče Reiterové čtvrteční domácí zápas s Litvínovem (od 19.15 na Podvinném Mlýně). Za každého diváka předá Sparta čtvrtinu ceny vstupného rodině postižené 15leté dívky. Pomoct mohou i sami fanoušci.Tým ACEMA Sparta vstupuje do nového roku dobročinným zápasem, jehož myšlenka vznikla v září, kdy florbalisté byli navštívit Neurorehabilitační kliniku AXON. Zde se léčí pacienti s mozkovou obrnou.

„Vánoce jsou časem zázraků, splněných dětských přání a dobrých skutků. Proto jsme se rozhodli uspořádat dobročinný zápas pro jednu z našich nejvěrnějších fanynek. I přes svůj hendikep jezdí řadu kilometrů na naše domácí zápasy, aby nás podpořila. Teď bychom chtěli její podporu vrátit právě formou tohoto utkání,“ řekl sparťanský kapitán Ondřej Kadoch.

Barča RaiterováBarča Raiterová
Vybrané peníze rodina investuje do pořízení nového invalidního vozíku a částečně i na to, aby ji umožnila lyžovat na biski, což je její velká záliba. „Na florbale obdivuju rychlost a líbí se mi atmosféra při zápasech,“ vzkázala Barča Reiterová, která nevynechá jediný domácí zápas svého oblíbeného týmu.

Finančně přispět mohou i fanoušci tím, že si přímo v hale pořídí kalendář s fotografiemi z benefičního projektu Pohybové snění. Třicet korun z každého prodaného kusu dostane přímo Barča, na místě bude také k dispozici kasička pro libovolné příspěvky.

„Vážíme si práce lidí, kteří pomáhají v životě těm, kteří to potřebují. Jsme rádi, že malou Barču florbal baví a že ji tak snad přinášíme do života radost. Chtěli bychom společně přispět o trochu více a proto Sparta za každého diváka, který přijde na utkání s Litvínovem, věnuje deset korun,“ dodává Václav Culka, šéf klubu ACEMA Sparta.

Neurorehabilitační klinika AXON je pražské ambulantní zdravotnické zařízení, jež se specializuje na léčbu pacientů s dětskou mozkovou obrnou, jako je právě sparťanská fanynka Barča. Na léčbu pojišťovna zatím nepřispívá, a tak se klinika snaží pomáhat svým pacientům financovat nákladnou terapii různými způsoby, například pomocí transparentního účtu či různých benefičních projektů.

Utkání začíná na Podvinném mlýně ve čtvrtek v 19.15 hodin, Sparta je na devátém místě tabulky. Pražský tým už se s Litvínovem v sezoně potkal, na jeho půdě vyhrál 7:6 v prodloužení.

Florbalisté Sparty při návštěvě kliniky AXONFlorbalisté Sparty při návštěvě kliniky AXON
 

Témata:  sport, florbal, Sparta
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze