+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. února 2016 • 19:31

Čeští florbalisté na závěr kvalifikace MS porazili Slovinsko 11:0

Autor:
Čeští florbalisté zakončili vystoupení na kvalifikaci mistrovství světa ve městě Škofja Loka výhrou nad domácím Slovinskem 11:0 (ilustrační foto)
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští florbalisté zakončili vystoupení na kvalifikaci mistrovství světa ve městě Škofja Loka výhrou nad domácím Slovinskem 11:0 a s jistotou posunu na prosincový šampionát v Rize ovládli 4. evropskou skupinu bez ztráty bodu. Po třech bodech za dvě branky a jednu asistenci zaznamenali Tom Ondrušek a Tomáš Sýkora.Účast na mistrovství světa si zajistilo také Norsko, které skončilo ve skupině druhé, a třetí Slovinsko bude čekat na vývoj v dalších skupinách, protože se kvalifikují i dva nejlepší týmy ze třetích pozic.

Skóre proti dalšímu papírově daleko slabšímu soupeři na turnaji otevřel ve čtvrté minutě Kuncman a v polovině úvodí části vměstnali tři branky do 24 vteřin Sladký, Ondrušek a Šebek. V úvodní části se ještě mezi střelce zapsali Krajcigr a znovu Ondrušek.

Pak už domácí Slovinci více odolávali a ve druhém dějství se prosadili jen Šebek a Suchánek. Ve třetí třetině dovršili výsledek Kuncman a dvěma trefami Sýkora.

Nejproduktivnějším hráčem turnaje se stal s 20 body za 11 tref a devět asistencí z pěti utkání Martin Tokoš před Matějem Jendrišákem, která zaznamenal 19 bodů za 10 přesných zásahů a devět přihrávek.

Do All Star týmu se dostali Tokoš, brankář Jan Binder a obránce Michal Podhrasky. Spolu s nimi vytvořili nejlepší šestku bek Daniel Gidske s útočníkem Ketilem Kronbergem z Norska a Slovinec Luka Časar ze Slovinska, který působí v pražské Spartě.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze