Česko - Švýcarsko 2:3. Bramborové prokletí na MS trvá, rozhodl nájezd

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

České florbalistky měly našlápnuto k zisku historicky druhé medaile z mistrovství světa, nakonec ale potřetí v řadě zůstaly opět pod stupni vítězek. V boji o třetí místo padly se Švýcarkami 2:3, když ještě dvanáct minut před koncem vedly 2:1. Duel ale otočila autorka hattricku Corin Rüttimannová, rozhodující trefu přidala z trestného střílení.

Češky hrály o bronz se Švýcarskem počtvrté za sebou a potřetí padly. Uspěly jen v roce 2011 ve švýcarském St. Gallenu, kde získaly zatím jedinou medaili v historii.

K 43. utkání na mistrovství světa nastoupila obránkyně Denisa Billá a vyrovnala rekord Lotyšky Baiby Jurušaové. Do sestavy se po dvouzápasové pauze způsobené zraněním zadního stehenního svalu vrátila členka prvního útoku Denisa Ratajová.

Češky se v první třetině nejdříve ubránily při trestu za špatné střídání. Christianová pokusy Švýcarek spolehlivě kryla a ve 14. minutě jí po střele Rüttimanové pomohla tyč. Na druhé straně měla největší možnost Kapcová, která po přihrávce Ratajové zblízka trefila brankářku Heiniovou.

České florbalistky se radují z gólu do sítě Švýcarek v zápase o třetí místo na MS

Po 24 vteřinách druhého dějství otevřel skóre český tým. Švýcarská gólmanka vyrazila pokus Kapcové i první dorážku Ratajové, ale Krupnová už bekhendem zamířila přesně. V 26. minutě vyrovnala Rüttimanová, která poslala ránu přesně do levého horního rohu české branky.

Otočit stav mohla ve 32. minutě Gerigová, ale Christianové pomohla horní tyč. Hned z následné akce se Češky dostaly znovu do vedení. Po střele Urbánkové doklepla balónek ze vzduchu Kubišová a radovala se z první branky na turnaji.

Janovského výběr pak nevyužil přesilovou hru při trestu Ulberové. Na přelomu druhé a třetí třetiny se Češky ubránily při trestu Ratajové, která po odpískání srazila Zwinggiovou. Švýcarky podruhé v utkání smazaly ztrátu v 48. minutě díky Rüttimanové.

V 50. minutě po šanci Švýcarek odpískali finští sudí Kirjonen a Sirkka trestné střílení. Český tým i po záběrech na kostce proti jeho nařízení marně protestoval. Penaltu proměnila Rüttimanová a stav 2:3 se ani po šancích na obou stranách už nezměnil.

Slovenky doma aspoň páté

Slovenské florbalistky zdolaly v utkání o páté místo na domácím mistrovství světa v Bratislavě Lotyšsko 6:4. Tým vedený českým trenérem Michalem Jedličkou o tři pozice překonal dosud nejlepší umístění v historii. Na minulém šampionátu v roce 2015 v Tampere jeho předchůdce a krajan Jaroslav Marks obsadil se Slovenkami osmou příčku.

Před 2378 diváky na Zimním stadionu Ondreje Nepely se na výhře nad Lotyšskem podílela jedním gólem i Paulína Hudáková, která ještě vylepšila historický rekord v počtu bodů na jednom šampionátu.

Devatenáctiletá hráčka FBC Ostrava v sedmi utkáních zaznamenala 27 bodů za 12 branek a 15 asistencí. Zaútočit na ni ještě může ve finále Švédka Emelie Wibronová, která má zatím z pěti duelů 25 bodů za 12 tref a 13 přihrávek.

O 3. místo:

ČR - Švýcarsko 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Krupnová (Ratajová), 32. Kubišová (Urbánková) - 26. Rüttimannová (Martiová), 48. Rüttimannová (Ulberová), 50. Rüttimannová z trestného střílení. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 2:1. Bez využití.
Sestava ČR: Christianová - Jiráková, Čapková, Leierová, Koníčková, Billá, Beránková - Kapcová, Krupnová, Rtaajová - Mlejnková, Urbánková, Řepková - Kubišová, A. Bočanová, Plášková. Trenéři: Miroslav Janovský, Lenka Bartošová a Sascha Rhyner.

Finále:

Švédsko - Finsko 6:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Joelssonová (Granstedtová), 16. Steenová (Norströmová), 23. Delgadová Johanssonová (Bobergová), 30. Delgadová Johanssonová (Steenová), 58. Tschöpová (Delgadová Johanssonová), rozhodující sam. nájezd Delgadová Johanssonová - 11. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 39. Rantalaová (V. Kauppiová), 49. O. Kauppiová (Rantalaová), 51. V. Kauppiová (Kippiläová), 59. V. Kauppiová (Kippiläová). Rozhodčí: Reichelt, Kostínek (oba ČR). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Diváci: 3664.

O 5. místo:

Slovensko - Lotyšsko 6:4 (2:0, 0:0, 4:4)
Branky: 18. a 44. M. Šponiarová, 55. a 59. K. Hudáková, 6. P. Hudáková, 60. Ferenčíková - 28. Z. Bankavová, 44. Priedeová, 52. Egleová, 60. Garklavová.

O 7. místo:

Norsko - Polsko 3:12 (0:3, 2:5, 1:4)
Branky: 34. Haugová, 34. Einstulenová, 59. Gillbergová - 8., 24., 51. a 55. Arendarczyková, 20. a 25. J. Krzywaková, 8. Piotrowská, 29. Szelzchenová, 33. Plechanová, 35. Paziová, 44. Mareková, 59. vlastní.

Konečné pořadí:

1. Švédsko, 2. Finsko, 3. Švýcarsko, 4. ČR, 5. Slovensko, 6. Lotyšsko, 7. Polsko, 8. Norsko, 9. Dánsko, 10. Německo, 11. Estonsko, 12. USA, 13. Thajsko, 14. Japonsko, 15. Austrálie, 16. Singapur.

All Star tým

Tiltu Siltanenová (Finsko) - Moa Tschöpová (Švédsko), My Kippiläová (Finsko) - Emelie Wibronová (Švédsko), Corin Rüttimannová (Švýcarsko), Paulína Hudáková (SR).

Nejužitečnější hráčka: Emelie Wibronová (Švédsko).

Kanadské bodování:

1. P. Hudáková (SR) 7 zápasů/27 bodů (12 branek + 15 asistencí), 2. Wibronová (Švéd.) 6/25 (12+13), 3. Linhartová 6/21 (14+7), 4. Häggströmová (obě USA) 6/21 (12+9), 5. Ferenčíková (SR) 7/20 (11+9), 6. V. Kauppiová (Fin.) 6/17 (11+6), 7. M. Šponiarová (SR) 7/17 (8+9), 8. Tschöpová (Švéd.) 6/16 (8+8), 9. Košturiaková (SR) 7/15 (12+3), 10. Delgadová Johanssonová (Švéd.) 6/15 (6+9), ...22. Krupnová 6/10 (4+6), 31. Kapcová 6/8 (5+3), 50. Urbánková (všechny ČR) 6/6 (4+2).

0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.