2. listopadu 2008 • 16:32

Florbalisté vysoko prohráli se Švýcary

Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Čeští florbalisté neuspěli na Euro Floorball Tour ve finském Kuopiu ani v duelu se Švýcarskem a po prohře 3:8 skončili na turnajové generálce na prosincové mistrovství světa v Ostravě a Praze bez bodu poslední.

Vysoké porážky utrpěli v předešlých zápasech i od dalších dvou velmocí Švédska a Finska.

Švýcaři povzbuzeni sobotní remízou se Švédskem vedli od 3. minuty po Antenerově trefě, vzápětí při vyloučení Novotného zvýšil na 2:0 Roger Gerber. V 8. minutě sice snížil Fridrich, ale Mendelin vrátil Švýcarům dvoubrankový náskok.

Češi dokázali manko smazat, když se ještě v úvodní části střelecky prosadil Richter a po 77 vteřinách druhého dějství vyrovnal Zálesný.

Jenže ve 24. minutě Roger Gerber svou druhou trefou v utkání vrátil Švýcarům vedení, a když český tým nevyužil dvě přesilovky, zvýraznili náskok v závěru druhé části opět Mendelin a Christoph Hofbauer.

Závěrečná třetina ještě dovršila nevydařenou českou zápasovou generálku na světový šampionát, když skórovali Markus Gerber a Matthias Hofbauer.

Česká republika - Švýcarsko 3:8 (2:3, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Fridrich (Zálesný), 15. Richter (Folta), 22. Zálesný - 3. Antener (Stucki), 6. R. Gerber (Cadish), 14. Mendelin (Krähenbühl), 24. R. Gerber (Krähenbühl), 39. Mendelin (R. Gerber), 40. Ch. Hofbauer (Zimmermann), 46. M. Gerber (R. Gerber), 59. M. Hofbauer (Zimmermann). Rozhodčí: Alakare, Vilkki (oba Fin.). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 235.

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.