Vítkovice a Střešovice vstoupily do play off vítězně

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Florbalisté mistrovských Vítkovic a vítěz základní části Střešovice vstoupili do čtvrtfinále play off extraligy snadnými výhrami. Vítkovice zdolaly Liberec 7:3, Střešovice i díky třem brankám a jedné asistenci Martina Richtra rozdrtily v pražském derby Spartu 8:1.

Mladá Boleslav ve vyrovnané bitvě zdolala SSK Future 5:3. Jako jediný doma zaváhal Chodov, který podlehl Brnu 4:6. Druhé zápasy sérií na dva vítězné se hrají v neděli.

Liberec držel v Ostravě krok do poloviny utkání, když uchovával těsnou ztrátu 2:3 z úvodní třetiny, ale pak rozhodli třemi góly během necelých tří minut Jan Jelínek, Martin Vladař a Pavel Jankulár. "Zítra potřebujeme předvést lepší výkon. Jedno vítězství nic neznamená," řekl trenér Vítkovic Radomír Mrázek na webu cfbu.cz.

Cestu Tatranu za návratem na trůn načal v sedmé minutě svou 70. trefou a zároveň 130. bodem v 60. utkání vyřazovací části lídr všech ofenzivních statistik play off Michal Jedlička, který si v dalším průběhu vylepšil bilanci ještě dvěma asistencemi.

"Jsem spokojený s předvedenou hrou, především v první a druhé třetině. Utkání jsme mohli rozhodnout dřív. Mrzí nás spousta neproměněných šancí, musíme se zlepšit v zakončení," prohlásil trenér Střešovic Jan Zahalka, jehož tým vedl po dvou třetinách už 7:1.

Sparta přitom ještě ve 29. minutě snížila 1:2, ale pak trefil ve 32. minutě baseballově skákající míček a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Kouč hostů Lukáš Pokorný se zlobil, že šlo o hru vysokou holí a jeho tým dostal za protesty dvouminutový trest. Přesilovkový gól Johana von der Pahlena pak spustil kanonádu Tatranu.

"Soupeř nás ničím nepřekvapil, ale k tomu, abyste ho porazili, musíte porazit i rozhodčí a být výrazně lepší. Plnou zodpovědnost za prohru nesu já a mé vyloučení," podotkl Pokorný s poznámkou na sudí Vojtěcha Sýkoru a Jiřího Dolanského.

V Mladé Boleslavi rozhodl gólem z 54. minuty Lukáš Brychca, který v závěru v power play do prázdné branky svou druhou trefou v utkání pojistil výhru. "I díky gólmanovi jsme vyhráli," chválil trenér Jiří Stožický výkon Jakuba Korába. Chodov od začátku tahal za kratší konec, a i když dvakrát smazal ztrátu, v druhé polovině druhé části po trefách Michala Kotlase a Marka Kadlec zápas definitivně ztratil.

Extraliga florbalistů - čtvrtfinále; 1. zápasy:
1. SC Vítkovice - FBC Liberec 7:3 (3:2, 3:0, 1:1)
Branky: 10. Kološ, 13. Mustakallio, 17. Tomašík, 30. Jelínek, 32. Vladař, 33. Jankulár, 59. Tokoš - 15. Blažek, 20. J. Krupička, 54. Křenek. Stav série: 1:0.

Tatran Střešovice - Sparta Praha 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)
Branky: 32., 34. a 60. Richter, 7. Jedlička, 11. Přívara, 33. Von der Pahlen, 34. Fridrich, 35. Vávra - 29. Vrtiška. Stav série: 1:0.

Sokol Mladá Boleslav - SSK Future 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky: 54. a 60. Brychca, 15. Slaný, 19. Fojta, 22. J. Bouška - 2. Tyl, 18. D. Ryneš, 36. L. Kudrlička. Stav série: 1:0.

JM Chodov - Bulldogs Brno 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Branky: 19. Schwan, 22. Flousek, 26. Vaňáč, 48. Pražák - 6. a 25. Gremmel, 11. a 47. Ondráček, 33. Kotlas, 39. M. Kadlec. Stav série: 0:1.

0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.