Vítkovice jsou krok od postupu do semifinále

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Florbalisty mistrovských Vítkovic a vítěze základní části Střešovice dělí jedna výhra od postupu do semifinále extraligy. Ostravané rozdrtili ve druhém čtvrtfinálovém utkání Liberec 9:1, Tatran zdolal až v prodloužení v pražském derby Spartu 6:5. Oba mohou rozhodnout už v sobotu na půdě soupeřů.

Naopak série vyrovnaly pražské týmy Chodov a SSK Future. Chodov doma zdolal Brno 6:5 v prodloužení, hráči SSK Future vyhráli v Mladé Boleslavi první třetinu 8:0 a nakonec uspěli po těsném výsledku 11:9.

Vítkovice v sobotu porazily Severočechy 7:3 a dnes díky trefám Jiřího Juhaňáka a Fina Tuomase Mustakallia během 25 vteřin ve třetí minutě získaly dvoubrankové vedení. Postupně domácí skóre navyšovali a jen těsně nedosáhli na dvouciferný výsledek.

Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsal Patrik Suchánek, tři asistence zaznamenal Milan Tomašík.
Rozhodnout o postupu může mistr už v sobotu v Liberci.

Střešovice den po výhře 8:1 svedly se Spartou tentokrát o druhou výhru tuhou bitvu. V závěru základní hrací doby vedla Sparta po trefě Michala Vrtišky 5:4, ale 131 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Michal Jedlička a po 43 vteřinách nastavení rozhodl Johan von der Pahlem. Švédský útočník zaznamenal celkem čtyři body za dvě trefy a stejný počet asistencí. Gól a tři přihrávky si připsal kapitán Tatranu Milan Fridrich.

"Většina našich hráčů podala velmi dobrý výkon, proto jsme byli favoritovi vyrovnaným soupeřem," řekl trenér Sparty Lukáš Pokorný na serveru cfbu.cz. "Pro mě je to důležitější vítězství než v sobotu, přestože se nám herně úplně nedařilo a dostali jsme zbytečné góly, ale silou vůle jsme utkání dokázali otočit. Situaci jsme si zkomplikovali sami neproměňováním jasných gólových příležitostí," prohlásil trenér Tatranu Jan Zahalka.

Chodov v sobotu jako jediný ze čtvrtfinalistů ztratil doma zápas po porážce 4:6, ale tentokrát zlomil vyrovnanou bitvu na svou stranu. Po 119 vteřinách prodloužení rozhodl svou druhou trefou v utkání nejlepší střelec základní části Petr Šochman.

"Za výrazně bojovnější výkon než v sobotu a otočený zápas jsme si šťastné vítězství zasloužili," řekl prezident Chodova Michal Bauer. "Splnilo se mi přání, budeme hrát dvakrát doma. Snad přijde hodně diváků," uvedl trenér Brna Filip Vítek.

V Mladé Boleslavi se ze sobotní porážky 3:5 oklepali hráči Future a z patnácti střeleckých pokusů na branku vytěžili v úvodní části vedení 8:0. Přesto se domácí vzpamatovali a ve 42. minutě snížili už na 6:8, ale pak Karel Svatoš a Jan Natov definitivně jejich odpor zlomili. Sedmnáctiletý Natov si připsal čtyři branky a jednu asistenci.

"První třetina byla z oblasti snů. Bohužel ve druhé a ke konci třetí přišlo polevení, ale naštěstí jsme náskok udrželi," uvedl asistent trenéra Future Petr Mudra.

Extraliga florbalistů - čtvrtfinále; 2. zápasy:

Sokol Mladá Boleslav - SSK Future 9:11 (0:8, 5:0, 4:3)
Branky: 21. I. Veselý, 23. Rožnovják, 31. Fojta, 34. Slaný, 34. P. Veselý, 42. Gwuźdź, 51. Ekl, 59. Brychca, 60. P. Bouška - 7., 15., 48. a 55. Natov, 5. a 20. Michal Soukup, 5. Rob, 10. L. Kudrlička, 12. Tyl, 18. M. Rebro, 45. Svatoš. Stav série: 1:1.

JM Chodov - Bulldogs Brno 6:5 v prodl. (0:1, 3:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 40. a 42. Hanic, 41. a 62. Šochman, 21. Jendrišák, 25. Řeřicha - 12. Ondráček, 28. Koutný, 33. Valčík, 36. Komínek, 45. Gremmel. Stav série: 1:1.

1. SC Vítkovice - Liberec 9:1 (3:0, 3:1, 3:0)
Branky: 21. a 46. P. Suchánek, 51. a 60. Tokoš, 3. Juhaňák, 3. Mustakallio, 17. Lehtinen, 22. Kološ, 29. Jankulár - 40. Křenek. Stav série: 2:0.

Tatran Střešovice - Sparta Praha 6:5 v prodl. (2:2, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 38. a 58. Jedlička, 8. a 61. Von der Pahlen, 20. Deutsch, 25. Fridrich - 17. a 53. Vrtiška, 30. a 50. Kašpárek, 16. Culka. Stav série: 2:0.

0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.