Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. března 2010 • 20:09

Florbalisté Vítkovic jsou krok od finále

TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul

Florbalisté Vítkovic zvládli i druhé domácí semifinále a po výhře nad Mladou Boleslaví 12:6 jsou jedinou výhru od postupu do finále. Úřadující mistr sice prohrál úvodní dějství 1:2, ale v druhé třetině otočil stav na 7:4.

Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci pomohl k vítězství Milan Tomašík. Rozhodnout mohou Ostravané v sobotu v Mladé Boleslavi.

Domácí vedli od šesté minuty po trefě Martina Tokoše, ale v závěru úvodní třetiny nejdříve vyrovnal v přesilovce Petr Novotný a stav otočil Radek Gwuždž.

Druhé dějství ale patřilo Vítkovicím, když nejdříve strhli vedení na jejich stranu Petr Kološ a Jan Jelínek a na vyrovnání Štěpána Slaného zareagovali Tomašík s Karlem Ťopkem.

V 35. minutě ještě dostal hosty na kontakt Jaromír Ekl, jenže Tomašík, Martin Vladař a Pavel Brus zajistili úřadujícímu šampionovi do 41. minuty už čtyřbrankový náskok. Fojta sice ještě dvěma góly snížil, ale závěr patřil domácím, kteří čtyřmi góly nakonec uštědřili soupeři debakl.

1. SC Vítkovice - Sokol Mladá Boleslav 12:6 (1:2, 6:2, 5:2)
Branky:
29., 36. a 57. Tomašík, 7. a 52. Tokoš, 32. a 59. Ťopek, 24. Kološ, 25. Jelínek, 39. Vladař, 41. Brus, 60. P. Suchánek - 47. a 52. Fojta, 17. Novotný, 19. Gwuždž, 28. Slaný, 35. Ekl. Stav série: 2:0.