+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
Stanislav Hrabě
10. září 2015 • 17:02

Sparta a Slavia budou prohánět ve futsalové lize mistra ERA-PACK Chrudim

Sparta a Slavia budou prohánět ve futsalové lize mistra ERA-PACK Chrudim
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obhájce titulu ERA/PACK Chrudim je největším favoritem Chance futsal ligy, která zítra začíná ročník 2015/2016. Z klidu by ho však měly rozkolébat obě pražská S. „Jsem přesvědčen, že mohou dosáhnout na medailové příčky a Chrudim dost trápit,“ probírá jejich možnosti Otakar Mestek, předseda Komise futsalu FAČR. Do boje o přední příčky by ještě mohlo promlouvat Benago Zruč nad Sázavou. Z posledních dvanácti ročníku české futsalové ligy nezískal klub ERA-PACK Chrudim mistrovský titul jen jednou (v ročníku 2005/2006) a největším favoritem bude opět. I když to v uplynulém ročníku ve finále proti Balticflora Teplice neměl snadné. „Nebyli jsme favoriti, o to oslavy byly lepší,“ přiznává chrudimský brankář Jakub Žďánský.

Jenže Teplice už Chrudim už trápit nebudou, do soutěže se z ekonomických důvodů nepřihlásily. „Je to velká škoda, ale jejich výborní hráči se rozprostřeli do dalších týmů a pozdvihli jejich kvalitu,“ upozorňuje Otakar Mestek, předseda Komise futsalu FAČR. Někteří zamířili do týmu největšího konkurenta. „Posílilí jsme dobře,“ pochvaluje si Žďánský.

Někteří hráči zbyli ale i na jiné kluby. „Slavia rovněž výrazně posílila,“ zdůrazňuje Mestek. „Obě pražská S budou Chrudim prohánět a derby (29. října v Edenu) bude mít patřičný náboj,“ odhaduje vývoj soutěže.

„Nejvyšší kurz má Chrudim, následují Benago a Sparta Praha,“ prozrazuje sázkařské tendence Markéta Světlíková, tisková mluvčí společnosti Chance, největšího sponzora futsalové ligy. „Jsme jejím partnerem už čtyři roky a těší nás, že je jméno naší společnosti spojováno s tak kvalitní soutěží. Proto si přeju, aby zajímavých zápasů bylo co nejvíce,“ dodává.

Témata:  sport, futsal, Sparta, Slavia