+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. listopadu 2015 • 14:22

Trenér futsalistů Bartošek: Čeká nás historicky nejtěžší kvalifikace

Autor:
Trenér české futsalové reprezentace Vlastimil Bartošek
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér české futsalové reprezentace Vlastimil Bartošek zavítal do Chomutova, aby zmapoval terén před blížící se kvalifikací o postup do baráže Mistrovství světa 2016 v Kolumbii. „Čeká nás asi nejtěžší skupina v kvalifikaci. Kazachstán z třetího koše je obrovský favorit. Brousí si zuby i na titul mistrů Evropy. Nicméně chceme skupinu vyhrát, abychom byli v baráži nasazení a hráli proti druhým postoupivším týmům,“ vyhlíží souboje Bartošek. „Jsem rád, že hrajeme v Chomutově. Věřím, že fanoušci přijdou a podpoří nás. Budeme to potřebovat asi nejvíce ze všech kvalifikací, které jsme předtím úspěšně zvládli. Ještě ani jednou jsme nechyběli na mistrovství světa ani Evropy,“ připomněl Bartošek.

První zápas kvalifikace hrají Češi 10. prosince v chomutovské sportovní hale. Ještě předtím sehrají dva přátelské zápasy s Japonskem. Nejprve 6. prosince v Chomutově a 7. prosince v Kadani.

„Chtěl bych fanoušky pozvat i na dva přátelské zápasy s Japonskem, které hrajeme před kvalifikací. Přijede nejlepší mužstvo Asie. Loni jsme s nimi hráli na turnaji v Kuvajtu, a i když jsme vyhráli čtyři-nula, tak šlo o zcela vyrovnaný zápas. Možná byli Japonci lepší, ale neproměňovali šance. Oba zápasy budou otevřené. My si budeme snažit zkoušet poslední věci před kvalifikací. Fanoušci se mají na co těšit,“ slíbil Bartošek.

V nominaci je aktuálně osmnáct hráčů. „Vybrali jsme šestnáct hráčů plus dva brankáře. Máme čtyři čtyřky, které se vystřídají ve dvou zápasech s Japonskem, a po druhém utkání pošleme čtyři hráče domů,“ prozradil trenér českého týmu, který zaskakuje za hospitalizovaného kouče Tomáše Neumanna.

„Žádné velké změny nečekejte,“ usmíval se Bartošek před novináři po otázce, jak moc překope mužstvo. „Tým má svůj herní systém, který funguje. Maximálně se udělají jedna nebo dvě drobné změny ve čtyřkách, ale to bude záležet na momentální formě a výkonnosti hráčů,“ dodal trenér českého celku.

Program českého týmu, přátelské zápasy
Česká republika – Japonsko (Chomutov, 6. prosince od 18 hodin)
Česká republika – Japonsko (Kadaň, 7. prosince od 18 hodin)
Kvalifikace MS 2016, Chomutov
Česká republika – Kazachstán (10. prosince od 16.30 hodin)
Francie – Slovinsko (10. prosince od 19 hodin)
Slovinsko – Kazachstán (11. prosince od 16.30 hodin)
Česká republika – Francie (11. prosince od 19 hodin)
Kazachstán – Francie (13. prosince od 13.30 hodin)
Česká republika – Slovinsko (13. prosince od 16 hodin)

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze