13. května 2016 • 13:25

Pět gólů Lukáše Rešetára katapultovalo Chrudim do finále

Autor:
Futsalisté Chrudimi postoupili do finále, když vyřadili Nejzbach Vysoké Mýto.
TOP VIDEA
Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních
Exkluzivní video: Slávistické oslavy zblízka - invaze na hřiště, radost s pohárem Exkluzivní video: Slávistické oslavy zblízka - invaze na hřiště, radost s pohárem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Futsalisté Chrudimi si zahrají o dvanáctý titul. Ve třetím utkání semifinále porazili doma Nejzbach Vysoké Mýto 6:2 a postoupili do finále. Přitom to nejprve vypadalo na senzaci, Nejzbach vedl v půli 2:1, ale pak favorit zápas otočil.„Jsem rád, že se vyhrálo,“ řekl sportovní manažer Chrudimi Petr Horák. „Byl to střelecký koncert kapitána Rešetára. Dal pět branek ze šesti. V prvním poločase na co sáhl, to spálil, ale po přestávce mu to tam napadalo se vším všudy,“ smál se manažer.

Proč Chrudim první půli prohrála 1:2? „Nehráli jsme tak, jak jsme si řekli. Kluci asi měli předčasně v hlavách, že jde o poslední zápas série. Nejzbach bojoval. Ve druhé půli jsme přidali,“ odpověděl manažer Chrudimi.

Podle Horáka je druhá semifinálová série zcela vyrovnaná a neví, kdo bude jejich soupeřem v boji o titul. „Vůbec nevím, kdo by mohl postoupit a je mi to celkem jedno. Nemám ani tip. Vidím to vyrovnaně. Co jsem viděl v internetových přenosech, tak jde o dva rozdílené styly. Benago vyhrálo doma se štěstím, Slavia zase vyhrála doma.“

Trenér Nejzbachu Roman Páral měl radost z vydařeného startu do utkání. „První poločas se nám vydařil. Hráli jsme výborně dozadu a dobře jsme si vedli i v útoku. Vytvořili jsme si šance a poločas jsme vyhráli. Ve druhé půli Chrudim zapnula, podařilo se jí vyrovnat, a jak se dostala do vedení, tak jsme nebyli schopni reagovat. Mrzí mě, že utkání skončilo výsledkem šest-dva, protože takový rozdíl to na palubovce nebyl,“ myslí si kouč.

Trenér hostí našel i slova chvály pro rozhodčí. „Chtěl bych pochválit rozhodčí, kteří v tomto zápase pískali výborně. Takto by měli pískat všichni. Nepískali simulování hráčů Chrudimi. Takto se podle mého píská na mezinárodní úrovni,“ dodal Páral.

FK ERA-PACK Chrudim – Nejzbach Vysoké Mýto 6:2 (1:2)
Branky a nahrávky: 15. Rešetár (Záruba), 23. Rešetár (Felipe), 27. Rešetár, 30. Rešetár (Slováček), 31. Felipe (Rešetár), 37. Rešetár (Rodrigo) – 12. Kubát (Vodrážka), 20. Šabata. Rozhodčí: Řeháček, Milner. ŽK: M. Mareš, Felipe, Záruba – Formánek, Kubát. Diváci: 237. Konečný stav série: 3:0, postupuje Chrudim.

ERA-PACK Chrudim: Ton (Žďánský) – R. Mareš, Koudelka, Rodrigo, M. Mareš, Kovács, Marcio, Felipe, Dentinho, Sidnei, Slováček, Záruba, Rešetár. Trenér Cacau.
Vysoké Mýto: L. Gerčák (Simon) – Jeníček, Vágner, Formánek, Münzberger, Martinec, Novák, Vladyka, Vodrážka, Sklenář, Šabata, Kubát. Trenér Roman Páral.