Futsalisté Chrudimi opět porazili Benago a získali dvanáctý titul

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Futsalisté Chrudimi získali dvanáctý ligový titul v historii a desátý za sebou. Úřadující šampioni doma přestříleli Zruč nad Sázavou 7:5 a finálovou sérii ovládli jasně 3:0 na zápasy. Od roku 2004 dokázal Východočechy vystřídat na trůnu pouze jednou Jistebník.

Benago sice poslal do vedení už v první minutě Brahimi, ale favorit skóre brzy otočil. Během sedmi minut se trefili Max, Roman Mareš a dvakrát kapitán Lukáš Rešetár. Z penalty snížil další český reprezentant Michal Belej, ale ještě před pauzou dal gól na 5:2 Sidnei.

I po změně stran fanoušci viděli hodně ofenzivní futsal. Dentinho zařídil šestý zásah Chrudimi, Zruč se však díky Belejovi a Marcelovi přiblížila na rozdíl dvou branek. Ve 33. minutě domácí uklidnil sedmým zásahem Koudelka a chvíli po něm měl poslední slovo Brahimi.

Hosté tak chrudimské oslavy nedokázali ani oddálit. ERA-PACK se díky zisku titulu může opět těšit na účast v evropském Futsal Cupu.