13. června 2015 • 21:06

Házenkářky ztrátu z Nizozemska nesmazaly a na MS si nezahrají

České házenkářky si na světovém šampinátu nezahrají
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

České házenkářky si na prosincovém světovém šampionátu nezahrají. Svěřenkyně Jana Bašného sice v odvetě play off kvalifikace porazily v Mostu Nizozemsko 25:23, ale ztrátu po porážce 23:33 v prvním duelu nesmazaly.

Češky budou chybět na druhé velké akci po sobě, když vloni smolně o jediný gól nepostoupily na evropský šampionát. Předtím si zahrály na mistrovství Evropy v roce 2012 a světovém šampionátu 2013.

České hráčky po vysoké prohře v prvním duelu neměly co ztratit a vstoupily do odvety s elánem. Rychle vedly 3:0 a náskok si udržovaly po celý první poločas stejně jako v Arnhemu, kde jim poté nevyšlo druhé dějství.

Domácí házenkářky především velmi dobře bránily, mohly se spolehnout i na zákroky gólmanky Raníkové a ve 22. minutě odskočily po sedmičce Luzumové na 9:5.

Vzápětí mohl český celek smazat polovinu ztráty z prvního duelu, jenže útok neproměnil a Nizozemky do pauzy snížily. Podobně jako v úvodním zápase se prosadily v posledních sekundách úvodního dějství a do kabin tak šly Češky jen s jednogólovým vedením.

Na rozdíl od duelu v Arnhemu ale Bašného tým v druhé půli tentokrát neodpadl. Domácí celek pokračoval ve výborné obraně a po šňůře tří branek se ve 46. minutě dostal do dosud nejvyššího vedení v zápase 20:15, když únik úspěšně zakončila Knedlíková.

Češky ale stále potřebovaly smazat ztrátu ještě o dalších pět branek, což bylo proti sedmému celku z uplynulého evropského šampionátu nad jejich síly. Nizozemky totiž sérií pěti tref bleskově srovnaly a definitivně utnuly poslední zbytek českých nadějí na postup.

V závěru domácí tým vybojoval aspoň cennou výhru, kterou pečetila ze sedmičky Keclíková. Po zápase se s reprezentační kariérou rozloučila Helena Štěrbová.

ČR - Nizozemsko 25:23 (11:10)

Sestava ČR: Raníková, Müllnerová, Satrapová - Knedlíková, Keclíková, Salčáková, Růčková, Hrbková, Martinková, Luzumová, Štěrbová, Malá, Hradilová, Selucká, Jeřábková, Adámková, Matoušková.
Rozhodčí: Lah, Sok (oba Slovin.).